Jak zesílit signál FM rádia?

Ahoj, jde zesílit signál rádia, u mě jako posluchače? Rádio má vzdálený vysílač = špatný signál Bydlím v Blansku a chci poslouchat Hitradio Vysočina.
Pokud můžu zlepšit kvalitu příjmu jak?

Odpovědi:

Přestěhovat se blíže :)) nebo můžeš poslouchat třeba přes internet :-). Najdi si ho na http://www.radia-online.eu/ ;-)

Bronzový

ono záleží kde bydlíš a jakou máš anténu. a taky na obsazenosti frekvence treba ve tvém městě. jinak poslech přes internet je dobrá alternativa.

Zlatý

Ono taky když se signál zesílí příliš, tak hrozí pokuta od Českého telekomunikačního úřadu.

Stříbrný

Má-li radiopřijímač konektor pro externí anténu, neváhat použít a určitě bude příjem lepší. Většina dnešních malých rádií ale nemá, pak je jen možnost udělat tzv. protiváhu, což je vodič určité délky, připojený na kostru elektroniky rádia, například na minusový pól u "baterek." Chce to experimentovat.

Pokročilý

Vymyslel jsem si to v dílně tak,že jsem púvodní anténu oddělal a naletoval si tam jiný kus drátu s autokonektorem. Pokud hraje dobře neřeším ,pokud zlobí,našroubuju 3,5metrů dlouhou anténu k náklaďáku a chytám s tím i mimozemšťany:-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.