Jak zesílím příjem signálu wifi v notebooku?

Ahoj, potřeboval bych poradit. Máme v obýváku wifi, ale mám problém se signálem v pokoji. Chytám sice plný signál, ale sama od sebe vypadne a třeba 10 minut její signál nemůžu najít. V obýváku s ní nemám žádný problém. Druhý notebook chytá ještě asi dalších 10 wifi v baráku, ale já jen tu naší. Díky :)
Doplňuji:
Ok, zkusím ho dát do servisu :) wifi to asi nebude, druhý ntb tu wifi přes zeď chytá normálně, ale ten můj prostě ne. Přitom je mezi ntb a routerem akorát zeď :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Můžeš si zkontrolovat, zda máš notes v pořádku (zda ti, např, nevypadl kablík antény z wifi karty - pokud je notes v záruce, dej si to zkontrolovat v servisu).
Jinak ale interní wifi nijak nezesílíš.
Musel bys - případně, použít externí wifi s externí anténou, např. https://www.mironet.cz/… .
___
Případně - pokud ti takto wifi vypadává, si zkontroluj nastavení routeru - tvá wifi by měla mít kanálový odstup od ostatních v okolí (aspoň těch v nejbližším okolí - aby se sítě vzájemně ´nemlátily´).
Doplňuji:
Zeď někdy stačí...
Wifi jsou v různých notesech různě citlivé (nejde, obvykle, o vysílací výkon, ale citlivost na příjmu - wifi je oboustranná komunikace a když jedna strana ´neslyší´ druhou, spojení nelze navázat).
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Je to o té citlivosti přijímače. Ve víku NTB je rámová anténa , alobale.
Doplňuji:
U routeru použít směrovou anténu. Příjem bude ale omezen směrovostí antény, nicméně v bytě by to šlo vyřešit vhodným umístěním routeru, nebo jenom antény.

Stříbrný

mowla-jestli se nemílím, pořádní výrobci dávají na zesílení do víka notebooku alobal či něco podobného a na to připojí wifi. Je možné, že tazatel to má vyřešené nějak jinak či tady tyto propojování jsou propojeny nekvalitně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.