LindaK.

Jak ženy bez dětí bojují s diskriminací při pohovoru?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Bez dětí a s diskriminací…? Tak to snad naopak ne? Hlavně, když jsou ty děti malé, tak všichni jenom vidí, že budou marodit. Stejně jako když je holka svobodná, tak přece bude jednou chtít děti mít.

A nebo to myslíte takto? Protože budete mít jednou děti a budete na mateřské?

Pak je odpověď snadná. Protože si chce zaměstnavatel co nejvíc usnadnit život a Češi dost často strkají nos do věcí, do kterých jim nic není… A to je celé.

Navíc rovnoprávnost mezi pohlavími nebyla, není a hodně dlouho nebude. Žena je znevýhodněná pořád. Když děti odrostou, tak bývá zase většinou stará a neperspektivní.

Nádhera.

Prostě se s tím musíte porvat a hledat. Lehké to nemáme a stejné platy jako muži ve stejné branži taky nebývají.