Protiva

Jak žena pozná, že je muž inteligentní?

Při jaké situaci si žena řekne o muži, že je inteligentní?
Ženy prý přitahují inteligentní muži, ale z mého pohledu co se týká inteligence vyloženě nenávidí.

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí nám,když muž řekne 2–3 věty.Způsob vyjadřování hovoří za vše.To žena pozná,za sebe mohu říct,že mě naopak inteligentní muž imponuje.

Další odpovědi
marci1

Každý člověk má sklon posuzovat inteligenci podle sebe. Muž by měl být přesně tak inteligentní , abychom si spolu rozuměli, abychom oba dva věděli, o čem ten druhý mluví, abychom stíhali navzájem své myšlenkové pochody. Muž by měl být inteligentní přiměřeně, poněvadž život s géniem by asi nebyl to pravé ořechové.Prefe­rujeme muže, kteří toho hodně ví, mají všeobecný přehled a mohou nám poradit

fcoop

To má víc rovin. Předpoklad je,že i žena není hloupá.
Což není zaručené.
Takže – jak se pozná inteligentní jedinec?
Žádný návod neexistuje.
Situaci,kdy by žena dávala na první schůzce muži test inteligence – tak tu rád viděl – užil bych si to.

Ale obecně platí,že bohatě stačí, aby protějšek „promluvil“ ---- a během pár minut bývá dost věcí jasných.

Není mi zcela jasná druhá část věty:
„Ženy prý přitahují inteligentní muži, ale z mého pohledu co se týká inteligence vyloženě nenávidí.“.

Kdo koho,nebo co vyloženě nenávidí?

Je to myšleno tak,že ženy zbožňují debily?

Ale ono je to vlastně jedno. Co?
Nějak se to všechno vytříbí samo.

anonym

Tvůj pohled asi není pohledem ženy. Věř tomu, že žena pozná inteligentního muže, a to muž ani nemusí promluvit. Stejně tak na první pohled žena pozná burana.
Pokud mluvíš o nenávisti (nebo podobných reakcích) na „inteligenci“ muže, tak to potom je spíše znechucení nad tím, že muž si hraje na něco, čím ve skutečnosti ani zdaleka není. Možná by rád na ženy působil jako inteligent, ale touha nějak vypadat, to ještě není pořád o tom, že takový skutečně je.
(A teď jsem byla pěkná „protiva“ já.)

JuddH

Pozná. Je to žena.

anonym

Pozná to podle toho, jak muž jedná, jak se chová, co říká, jak jinak by to ještě měla poznat?

led

Inteligentná žena to pozná a tej druhej to je jedno. Platí to aj naopak.
PS.
Inteligencia nie je len počet bodov IQ, je to aj súčet viacerých vonkajších i vnútorných informácií a prejavov konkrétneho človeka.
Niekedy sa inteligencia schováva pod mostom v špine a handrách…

Sarrow

Zkusím to v Zemanově stylu :D

Podívejte se, problematika této vaší otázky spočívá již v její podstatě, věřte tomu nebo ne, ne každá žena dokáže spolehlivě definovat pojem inteligence, poněvč s tím mají dodnes problémy i leckteří odborníci.

Nechci tu rozebírat neurologii, je to nesmyslné přesvěčení…
Doplňuji:
Ale jistě v historii je přeci spousta žen, které se proslavili vědou, šachy, skladatelsvím, programováním aj. :D

anonym

To jsou velmi vyjímečné situace!

pizlicka

to neni o inteligenci,ale o postaveni srdce.pokud ma muz vnimave srdce,vuci zene,je u mne nadprumerne inteligentni.