SajmonModer

Jak žena pozná, kdy má ovulaci?

Nebo „ŽE“ má ovulaci.

Děkuji!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Určování termínu ovulace

Termín ovulace se dá určit několika způsoby. Nejpřesnějším způsobem je sledování folikulu pomocí ultrazvuku a měření tzv. luteinizačního hormonu. V běžných podmínkách lze velmi přesně ovulaci zjistit pomocí ovulačního testu (ovulační test) nebo měřením bazální teploty v ústech, pochvě nebo konečníku ráno po probuzení (vždy v přibližně stejnou dobu). V období kolem ovulace dochází ke zvýšení teploty, které přetrvává až do doby těsně před následující menstruací.[5] Pokud dojde k početí, teplota zůstává zvýšená po celou dobu těhotenství. Ovulaci lze také zjistit pomocí sledování hlenu děložního čípku.[6] Sledování teploty a hlenu děložního čípku se používá k určení plodného období cyklu v tzv. přirozeném plánování rodičovství nebo při léčbě neplodnosti.
Ve vzácných případech může proběhnout ovulace mimo pravidelnou dobu či během doby mezi dvěma menstruacemi. Tyto nepravidelnosti jsou často způsobeny např. stresem.[2]http://w­ww.pohlavidite­te.cz/ovulace-a-jak-ji-spocitat/

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­vulace

Další odpovědi
pokazdejinak

existují i testy, ale na ty se zeptejte radši v lékárně odborníků
já si ovulaci nikdy nezjišťovala, ale někdy jí cítím – když mě v půlce cyklu ostře píchne na jedné straně břicha, tak je to ono… ale fakt to cítím jen někdy – rozhodně to není spolehlivé, abych si řekla >tak tenhle měsíc mě píchlo vpravo, příští měsíc to půjde z levého vaječníku< ;)