Ja-007

Jak zemřela Adléta Míšeňská?

Kde a kdy umřela vím, jenom mě zajímá, jak umřela a nikde jsem to nemohla najít.

Nejlepší odpověď
klumprt

Vzhledem k tomu, že umím s Googlem, tak jsem se právě dozvěděl, že zemřela pokořená a zahořklá v klášteře u Míšně v roce 1211.
Konkrétní diagnózu, co ji dorazilo, jestli infarkt nebo selhání jater, to jsem se nedozvěděl a pochybuju, jestli je to vůbec možné někde dohledat.

Další odpovědi
annas

Zřejmě stejný úkol do školy, který asi před 3 dny dostala dcera mé sousedky.

Hledaly jsem spolu na netu. Na stránce o genealogii Adléty (staročesky), Adély – z německé Adelheidy – jsem našly:

Adelheid von Meißen – Adléta Míšeňská – z rodu míšeňských markrabat Wettinů
Věk – 51,2
Narození – 1160
Úmrtí – 1211–02–02 – přičina neznámá

Genealogie ČR
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Wpyb3Iw­BFtYJ:xtree.cz/se_vi­zitka.php%3Fo­soba%3D420961+­&cd=16&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz

PetrXY

Zkus to zadat do vyhledávače. Ukáže ti to například toto – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Adl%C3%A9ta_M­%C3%AD%C5%A1e%C5%88sk%C3­%A1

marci1

Pravděpodobně zemřela přirozenou smrtí. Nikde se neuvádí příčina její smrti. Zemřela v 51 letech, což bylo v té době zcela „běžné“. 🙂

JájsemRaibek

Upřesni která Adléta Míšeňská tě zajímá, jelikož mám sousedku téhož jména a ta je živá až moc. Jelikož nejsem prorok, nevím kterak jednou umře.