Tříska

Jak zde položím otázku?

Odpovědi
marci1

Už jsi ji položil. Přečti si nápovědu. 🙂
Doplňuji:
Citace Odpovědi.cz :
Zásady pro vkládání otázek:

Důležité a hlavní informace vložte již do názvu otázky.
Otázky formulujte jasně a výstižně.
Využijte tázacích zájmen (Jak, Kde, Kdy, Proč apod.).
Do popisu vložte doplňující informace a kontext, aby ostatní uživatelé přesně pochopili na co se ptáte.
Zvolte správnou kategorii.

led

Najprv si vysvetlime, čo je to otázka, pretože mnoho ľudí na tejto stránke to zjavne nevie.
„Otázka je formulácia, vyjadrenie problému. Otázka je výrok, ktorý zachytáva neznáme prvky nejakej situácie alebo úlohy, vyžadujúce si vysvetlenie. V prirodzenom jazyku sa vyjadruje opytovacou vetou alebo spojením slov.“
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Ot%C3%A1z­ka

„Jak zde položím otázku?“
Položte otázku tak, aby sme na ňu nemuseli reagovať spôsobom výroku M. Scott Pecka
"Na zdanlivo najjednoduchšie otázky buď neposkytneme žiadnu odpoveď, alebo odpovieme spôsobom, ktorý na prvý pohľad bude pripomínať skôr akýsi podivný katechizmus než priamočiaré áno-nie, na ktoré sme z fyziky zvyknutí. Napríklad na otázku, či sa poloha elektrónu mení s časom, musíme odpovedať „nie“; ak sa pýtame, či zostáva stále rovnaká, musíme povedať „nie“; na otázku, či je elektrón v pokoji, odpovedáme „nie“, a ak sa pýtame, či je v pohybe, musíme rovnako odpovedať „nie“. Podobne odpovedal Budha, keď sa ho pýtali na stav duše po smrti. "
http://sk.wiki­quote.org/wiki/M­._Scott_Peck

kesim

Otázku položíš tak, jak si to musel udělat při položení této otázky. Nechápu proč se ptáš, když to víš.