Mirdas

Jak zde na Zemi vznikla voda ?

Určitě nejde jen o tu pitnou.
Kdy a co bylo impulsem vzniku tohoto procesu.
Kdy asi tak gradoval ?
A dnes vody stále přibývá ( všeobecně ), nebo je tomu naopak ?

Nejlepší odpověď
anonym

1. VODA VZNIKLA NA PLANETĚ ZEMĚ PŘED 4 MILIARDAMI LET. 2. VZNIKLA OCHLAZOVÁNÍM PLYNNÝCH ČÁSTIC A SLOUČENÍM KYSLÍKU A VODÍKU. 3. VODA VYTVOŘILA OBROVSKÉ MOŘE A OCEÁNY, KDE VZNIKL PRVNÍ ŢIVOT. 4. STALA SE DOMOVEM NEJDŘÍVE JEDNODUCHÝCH ROSTLIN, POTOM I DROBNÝCH ŽIVOČICHŮ. 5. POKRÝVÁ 2/3 ZEMSKÉHO POVRCHU. 6. VĚTŠINA VODY NA PLANETĚ JE VŠAK SLANÁ, SLADKÉ VODY JE JEN MALÁ ČÁST. 7. VODA SE VYSKYTUJE VE TŘECH SKUPENSTVÍCH: kapalné známe velmi dobře – z mytí, koupání, kdyţ prší a kdyţ máme ţízeň; 8. pevné – dělá radost v zimě těm, kteří rádi lyţují, sáňkují a bruslí 9. a plynné – vidíme, kdyţ se mamince kouří z hrnců. 10. PÁRA VZNIKÁ PŘI VARU VODY ZA TEPLOTY 100°C, ALE TAKÉ ODPAŘOVÁNÍM VODY ZA KAŢDÉ TEPLOTY. 11. LED ZAČNE VZNIKAT PŘI POKLESU TEPLOTY NA 0°C. 12. NA ZEMI JSOU MÍSTA, KDE JE VODA STÁLE ZMRZLÁ. 13. A TAKÉ MÍSTA, KDE JSOU VELMI HORKÉ PRAMENY A PÁRA Z TĚCHTO PRAMENŮ SE DOKONCE VYUŢÍVÁ K VYTÁPĚNÍ. 14. V PŘÍRODĚ NEUSTÁLE PROBÍHÁ KOLOBĚH VODY: 15. VODA SE VYPAŘUJE Z MOŘÍ A OCEÁNŮ, ŘEK A POTOKŮ A JAKO PÁRA STOUPÁ VZHŮRU K OBLOZE. 16. TVOŘÍ MRAKY A MRAČNA, ZE KTERÝCH OPĚT V PODOBĚ DEŠTĚ NEBO SMĚHU PADÁ DOLŮ NA ZEMSKÝ POVRCH. 17. PO POVRCHU STÉKÁ A ČÁST VODY SE VSAKUJE DO PŮDY. 18. POD ZEMSKÝM POVRCHEM SE PODZEMNÍ VODA SHROMAŢĎUJE A VZNIKAJÍ I VELKÁ PODZEMNÍ JEZERA KVALITNÍ PITNÉ VODY. 19. NA POVRCH ZEMĚ VODA OPĚT VYVĚRÁ PRAMÍNKY A PRAMENY. 20. TY SE SPOJUJÍ DO POTŮČKŮ, POTOKŮ, ŘÍČEK A ŘEK, KTERÉ SE NAKONEC VLÉVAJÍ DO MOŘÍ A OCEÁNŮ. 21. VODA POD ZEMÍ PROSAKUJE I VRSTVY PŮDY PLNÉ NEROSTŮ A HORNIN. 22. KDYŢ PROSAKUJE ZEMINOU, KDE JE HORNINA VÁPENEC, VYTVÁŘÍ V PODZEMÍ JESKYNĚ S KRÁPNÍKY. 23. VODA VYTVÁŘÍ V PŘÍRODĚ MNOHO KRÁSNÝCH MÍST A ZÁZRAKŮ, JAKÉ BYCHOM MY-LIDÉ VYTVOŘIT NEDOKÁZALI. 24. CO PRO NÁS ZNAMENÁ ZNAČKA H2O? 25. JE TO MOLEKULA VODY, SLOŢENÁ ZE DVOU ATOMŮ VODÍKU A JEDNOHO ATOMU KYSLÍKU. 26. JE TO OPRAVDU ZÁZRAČNÁ LÁTKA, KTERÁ DÁVÁ NAŠÍ PLANETĚ ŢIVOT. 27. ŢIVÁ VODA, KTERÁ UMOŢŇUJE VŠEM ROSTLINÁM, ŢIVOČICHŮM A LIDEM ŢÍT NA ZEMI.

Další odpovědi
Lamalam

Předpokládám, že voda vznikla sloučením vodíku a kyslíku.
Doplňuji:
Komety? S ohledem na celkovou hmotnost vody na zemi se měly co otáčet.

Quimby

Vody samozřejmě nepřibívá, jak by mohlo. Voda na Zemi byla nejspíš donesena z okrajů Sluneční soustavy pomocí komet. Pitné vody je fakt minimum a naopak je jí v rozvojových zemí nedostatek.

Agneta

Vodu přinesly komety. Jednou za čas (v rozmezí pár miliard let) prolétají prostorem, a přinášejí na planety vodu, i se „zárodky života“ :D

Doplňuji:
Lamalam (..co otáčet), to zní, jako kdybys tomu nevěřila:DDDDDDD

anonym

7 denní božská operace – nejspíš alchymie,pak už jen přírodní „reciklace“.

MK44

Astrofyzika v současnosti předpokládá, že voda nevznikla na Zemi. Voda, tedy H2O, vznikla chemickou reakcí v akrečním disku nově se utvářejícího Slunce. Nějaká voda mohla být i na Zemi v době, kdy se Země utvářela srážením asteroidů a planetál, ale protože mladá Země byla rozžhavená, tato voda se vypařila. Dnešní voda se na Zemi mohla dostat až v době, kdy měla Země dostatečně chladný povrch. Předpokládá se, že se sem dostala v asteroidech a kometách. V dané době asi byl prostor sluneční soustavy ještě plný takových objektů, aby na Zemi mohly dopravit množství vody, jaké je tu dnes. Někdy se mluví o období velkého bombardování. Ovšem nikdo z nás u toho nebyl, že? 😉

I v dnešní době mohou meteory přinést na Zemi nějakou vodu, ale nebude to významné množství. Množství vody na Zemi se tedy výrazně nemění. Ovšem s oteplováním planety, zvláště stoupne-li výkon Slunce, bude vody ubývat. Vypaří se z moří, pak z atmosféry – jak tomu možná bylo na Marsu.

Lamalam

Agneta > zjisti si, jaká je celková hmotnost vody na Zemi. Je to 1,4 *1021 kg. Kdyby jedna kometa přinesla 1 miliardu tun (což je docela dost), tak by takových komet muselo přiletěl 14 milionů.

Agneta

Quimby >>>

„Pitné vody je fakt minimum a naopak je jí v rozvojových zemí nedostatek“

Pitné vody je na Zemi dostatek, ale v „rozvojových zemích“ je jen moc lidí(a bude jich stále víc) :DDD
Problém je tedy „v sexu“, a né v množství vody:DDD