teracora

Jak zdárně odchovat bažanty?

Mám od loňského podzimu hejnko 1.2 bažant obecný.
Nemám zdání jestli to dobře krmím a jestli mi vyvedou mladé. Beru každou zkušenost. Děkuji.

Odpovědi
Drap

Záleží na podmínkách jaké mají. V umělých chovech se bažanti většinou nechávají líhnout v líhních.

venkovan

Bažant (jako pták) je obyčejná slepice s Blízkého východu. Takže krmit tak, jako slepice v přírodním chovu. Určitě je dost literatury o chovu bažantů. Chovají se v trochu větších voleriách, aby měli trochu pohybu.
Jinak z chovu rovnou na pekáč – v přírodě když se tam vypustí stejně brzy zahynou, protože nemají přirozenou opatrnost. I myslivci jsou z nich nešťastní, neumí uměle odchovaní létat, a tak při honu nemaji do čeho střílet (pták se na zemi nestřílí s výjimkou běžců jako je pštros, drop apod.)

Jen je potázkou, jak je to s bažanty v umělém chovu – myslivci jsou praštění, na ledacos si dali svoje zákony.