Jak zdanit příjem z úroku?Mám vést evidenci?

Jak zdanit příjem. Půjčil jsem nějaké peníze, příští rok příjem z úroků překročí hranici kdy ho budu muset zdanit, asi si na to vezmu daňového poradce i když pak bude můj zisk minimální. Jen by mne zajímalo jestli si mám vést nějakou evidenci, mám přehled o tom kolik jsem přijal peněz,kolik z toho, bylo úroků, připadne jaké penále naběhlo při zpoždění splátek, ale krom výpisu z účtu a smluv s klienty o tom nemám žádnou další evidenci. Co poradíte.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud to figuruje na výpisu z účtu, stačí výpis. Jinak klasické daňové přiznání na konci roku. Jinak by stačila konkrétní smlouva.

Další odpovědi:

Podle toho, co zde píšete, jako podklady pro Váš příjem (úroky z půjček) jdou použít smlouvy uzavřené s klienty a výpisy z účtu. Rozhodně bych ale vedla kromě těchto dokladů ještě peněžní deník. V papírnictvích je jich dostatečný výběr. Mrkněte se na to, zda Vašim potřebám bude vyhovovat ten úplně nejjednodušší.
Kromě smluv a výpisu byste měl ještě u penalizací vždy doložit doklad o výpočtu úroků z prodlení.
Mám za to, že Vaše účetnictví nebude nijak náročné a že bude zbytečné brát si na ně daňového poradce. S tímhle by Vám měla umět poradit průměrná účetní.
Ještě se dá zaplatit si u DP konzultaci a podle ní se rozhodnout, zda budete jeho služby skutečně potřebovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.