Avatar uživatele
anonym

Jak zbavit zakrslého králíka plachosti ?

Měli jsme zaakrslého králíčka – samičku, která nám bohužel umřela. Pak jsme si místo ní koupili novou samičku, kterou máme už asi čtvrt roku. Narodila se 31.12.2012 a je hrozně plachá, vůbec nevíme jak jí ochočit, protože se hrozně bojí úplně všeho. Předchozí samička byla hodně ochočená už když jsme jí koupili. Samička má i samečka, kterého se moc nebojí ( sameček je hodně ochočený ), přitom se chováme k samičce úplně stejně jako k samečkovi. Ještě abych nezapomněl zmínit, že samička ( asi ze strachu ) hrozně moc jí. Prosím poraďte jak samičku ochočit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3951 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Konan-Pain

Králíčci jsou od přírody velmi plachá zvířata. Moje první zhruba šestiletá holčina je strašně plachá a zůstalo jí to doteď (Od pořízení druhé holčičky se zlepšila a dokonce i přijde na zavolání). Nemám jí od malička (Asi od jednoho až dvou let) a zřejmě se k ní lidé nechovali pěkně… Druhá holčička je zase takový typ králíka, který si vyskočí na klín když jím a i kdybych jí tisíckrát tahala tak se neurazí, nýbrž po vteřině přiběhne a začne lízat nohavice :)

Teď k radě:
Především jí co nejméně brát do náručí a nedělat věci, které jí vadí. Lehnout si, třeba s knížkou, mít připravené pamlsky a nevšímat si jí. Až přijde podat pamlsek a pokusit se jí jemně pohladit na čele – jestli odběhne tak jí nechat. A tohle opakovat dokud se nenechá i pohladit. Nespěchat na ní :)

Ale asi bych asi začala řešit i to, že hrozně moc jí. Na svůj věk (Počítám podle narození, že jí je už přes těch 6–7 měsíců) by už měla pomalu dostávat méně a méně granulek – až skončit na zhruba 30g (Nikoliv ihned, ale postuně. Zhruba dvě polévkové lžíce – 1 večer, 2. ráno) + k tomu mrkvičku, občas salátek, rajče, hrášek nebo jeho lusk, meloun… A pokud nekrmíte granulkami, ale směsí, doporučuji nějaké KVALITNÍ granulky objednat (U mě vyhrává oxbow), ale mít na paměti, že to je pouze doplňkové krmivo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nikoletkaf

Měli jsme taky králíčka byl plachý ale nakonec jsem nad ním vyzrála. Zkus to jako já:dávej samičce různé pamlsky(né moc)a dělej to dokud si pro ten pamlsek nedoběhne sama.Hlavně na ni musíš pomalu.Pokoušej se samičku pomalu hladit A HLAVNĚ NECHOVAT!!!!!!!sa­mičce se tak natahuje tělo které ji potom bolí spíž doporučuji hladit a krmit ale nechovat jestli chceš aby tě měla samička ráda.Nikča(dej na mě)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek