jey

Jak „zazimovat“ Amaryllis, která mi odkvetla před třemi týdny, ale listy jsou stále pěkně zelené a ještě rostou?

Nebo mam sanci na dalsi kvety ?
diky za rady a napady
Jey

Nejlepší odpověď
GM

Hvězdníky nechávám na oknech běžně po celý rok, loni mi kvetly průběžně od prosince do června,některý i 4×, pak jsem je přesadila, letos začaly kvést až v lednu, zato hromadně.
Ale moje matka je ve 2. polovině léta odnese do sklepa, kde je málo světla, listy odumřou, zalévá je jen málo. V lednu je vynese do obytných místností a hvězdníky během 2 týdnů vyženou poupata a začnou bohatě kvést, listy začnou pomalu růst.

Další odpovědi
dědapetr

Jak pěstovat hvězdník po celý rok

Zdroj: http://www.ama­rylis.estranky­.cz/clanky/pes­tovani_hippeas­trum.html

čárlí

Hvězdník lze v pohodě pěstovat doma, je to běžně pěstovaná rostlina. Pěstuji ji již více než 20 let. Napiště do vyhledávače amarylis a budete mít o ní hned všechny info.