Jak zažádat o zbavení svéprávnosti?

Nic by mi nechybělo, dělal bych si co chtěl v mezích zákona a společenské morálky. Ale mohl bych šplhat po stromech. Někde v obcích mají zákaz poposedávání mimo laviček apod. Mohl bych sedět na obrubníku. Prostě paráda, žádné starosti.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nevíš, co mluvíš … Jsou lidi, co usilují o navrácení svéprávnosti, ale jednou byli za čarou a dost blbě se prokazuje, že je někdo duševně zcela zdráv …

Další odpovědi
zzzzz

Normálně se to do občanky dopiš sám, až na to někdo přijde, tak to začnou řešit a třeba se dočkáš:-DDD

I svéprávní lozí po stromech a posedávají na obrubníku:-)))

anonym

Podej žádost k místně příslušnému soudu a dolož ji lékařským/i po­sudkem/y…
Soud pak určí znalce, který tvůj duševní stav přezkoumá a na základě jeho posudku soud rozhodne…
😉
Ale bacha – seberou ti řidičák.

anonym

Ano, přestane tě omezovat zákon, avšak začne tě omezovat opatrovník! (Což je ještě více omezující!)