Monyszek

Jak zavést internet do notebooku?

Strýc si zakoupil nový notebook a tak by ho zajímalo, jak zavést do notebooku internet, aby internet fungoval jak na notebooku, tak na stolním počítači. Internet pobírají od SATTu..

Odpovědi
ponovotny

je třeba si pořídit router
Doplňuji:
poskytovatel netu vám problém samozřejmě také vyřeší (můj pronajímá routery za cca 100,– /měs.

Bedy

Stačí si koupit wifirouter – dobré zkušenosti mám se značkou TP-LINK, pokud nechcete s tím pokrývat velký rodinný dům, tak doporučím poměrně levný model TL-WR340G, který stojí asi 4 stovky.

Instalace je jednoduchá, podle manuálu to zvládne snad každý.
Jinak není problém, můžete mi klidně napsat a já se Vám pokusím na dálku poradit co a jak,

arygnoc

a to mu poskytovateľ pripojenia neprišiel „zapojiť“?

nie všetci sú v týchto veciach zbehlí a sú iba užívatelia, takže si strýc mal vybrať takú službu (poskytovateľa), ktorý mu to všetko urobí (v cene, prípadne za mierny inštalačný poplatok) – tj zapojí a nakonfiguruje router (včítane zaheslovania), prípadne vysvetlí ďalšie postupy alebo nechá kontakt na servisnú linku, resp pomoci po telefóne (hot-line), absolútnemu laikovi i ukáže, ako sa z nb cez wi-fi na net dostane.