Moniccc

Jak zaúčtovat (nenávidím účetnictví :D!!)

Jak by jste zaúčtovali:
Splátka úvěru, VBÚ
Splátka úvěru, VÚÚ__ díky

Nejlepší odpověď
Kanovka

vbú: 221(bankovní účty)/261(peníze na cestě)
vúú: 261/231(krátkodobé bankovní úvěry)nebo 261/461(dlouhodobé bankovní úvěry
Doplňuji:
jeeeeeeeeeeee, omlouvám se všem, ano je to přesně naopak, asi se mi to stalo tak, že jsem původně psala vúú, pak jsem si všimla, že monicc má nejdířve vbú, tak jsem to přepsala, ale už jsem zapomněla otočit strany :), takže ještě jednou omluva

Další odpovědi
hawranek

splátka úvěru- výpis z bankovního účtu-231 (krátkodobý úvěr) nebo 461 (dlouhodobý úvěr- to musíš mít v zadání) a 221 (bankovní účet)

Weroniq

Kanovka: myslim si, že je to přesně naopak, když je účet 221 aktivní a peníze z něj odchází, tak je na straně dal a taky bych použila účet peníze na cestě
takže 261/221 a pak 231/261
a ověřila jsem si to i na netu
Doplňuji:
a podle mě se používat bude, protože tahle úloha má dvě části a v první máme pouze výpis z bankovního účtu a ne z úvěrového účtu, ten dojde až později.. proto peníze na cestě…

Zdroj: http://www.uc­tovani.net/ucet­.php?ucet_c=261&po­pis=Penize-na-ceste&i=99

SimakPida

Podle mě se nebude účtovat na účet peníze na cestě jelikož máme k dispozici výpis z bankovního účtu.Takže to bude:běžný účet strana dal a bankovní úvěr strana má dati.