láďa1

Jak zasadit tobolky se semínky s fuksií?

Po květech na fuksii zbyly tobolky se semínky,mohou se ihned zasadit nebo je nechat vyzrát?Lze je použít?Na stránkách o fuksiích píší jen o řízkování,ale semínka neuvádějí.Děkuji.

Nejlepší odpověď
venkovan

Fuksie jsou silně prokřížené, ze semínek je proto pravděpodobné, že nevyrostou stejné rostliny jako je jejich mateční. lepší je protovegetativní množení řízky, hřížením apod.
Mimochodem – toboly by měly mít v soubě semínka a ty se sejí. Takže pokud bych chtěl semínky (nikdy jsem to nedělal) tooblky bych odstříhl, nechal někde dosušit ( na keři je nechal i tak co nejdéle až začnou zasychat), počkal až se tobolky otevřou a nebo je potom rozlomit a semínka položit na stratifikovaný ubstrát a lehce přitlačit. Předpokládám, že jsou drobná, že by neměly jít hluboko do půdy. A síl bych asi na jaře – tedy nemohu si vzpomenout jestli nejsou z jižní polokoule.