bublina60

Jak zaručeně, pokud možno rychle, všechno skončit?

stará,sama, díky krizi s vyhlídkou na místo pod mostem, těžce nemocná, sbírají příspěvky, protože stát na ně nemá, ale já z důchodu všechno nezaplatím.Život jsem měla celkem dobrý, hlavně pestrý, hodně jsem lidem pomáhala,po smrti manžela je to po všech stránkách zlé

Odpovědi
fortin

Paní, peníze -vím že jsou nutné, ale když si vy spočítáte že vám to vyjde „taktak“, tak život stojí za to žít. Nikomu snad nedlužíte aby někdo po vás chtěl nějaké dárky nebo spoření. Já jsem ještě mladý a nedávno jsem osiřel. Myslím na věc, jestli maminka už musela umřít nebo ne. A stále mě napadá, že si za to mohla sama, když nešla zavčas na vyšetření. Takže babičko, radím vám obveselujte se, pijte víno, zapalte si cigaretku. A ti okolo se postarají sami o sebe. PS: u nás žádná krize není, je to podvod.

Lencis

Samotnému člověku je smutno ať už je mu 20, 50 nebo 80 let. Nemoc, finanční i jiné problémy se snášejí lépe když máte někoho po boku. Chápu vás, ale zkuste se přece jen ještě vzchopit a najděte opět víru v to, že bude líp.
Zkuste najít zpřízněnou duši.. kamarádku, přítele kohokoliv… pokud opravdu nikoho nemáte klidně a bez jakéhokoliv strachu jděte ke svému obvodnímu lékaři a řekněte mu že se necítíte po psychické stránce dobře a že už nevidíte smysl života. Jistě vám doporučí zajít k psychologovi… a věřte mi že psycholog vám opravdu může pomoci. Už jen to, že si budete moci s někým popovídat vám ohromně pomůže. Život někdy není lehký (nechci se zde svěřovat, ale také to nemáme zrovna jednoduché), ale je potřeba se zaměřit na maličkosti… udělejte si radost (vím, nemáte peníze), ale zajděte si třeba do cukrárny a dejte si zákusek a kafíčko… to rozpočet neztrhá… vychutnejte si tuto maličkost, pozorujte lidi kolem sebe… děti.. pohled na děti neuvěřitelně dobíjí energii. Nebo si udělejte malý výlet… jen tak si zajeďte do cizího města… může být vzdálené jen pár kilometrů.. jeďte vlakem, pozorujte krajinu… možná se vám to zdá jako hlouposti… ale proč to nezkusit?! Pokud jste sběhlá v internetu… což jistě jste, když jste se zvládla zaregistrovat zde a vložit otázku.. zkuste si najít přátelé i zde… Je spoustu sociálních virtuálních sítí, kde si lidé povídají… vznikají přátelství… můžete také soutěžit v řadě soutěží… je to skvělý koníček, který sama praktikuji a věřte že balíčky které začnou chodit… i když jsou to třeba jen drobnosti hrozně moc potěší… pokud byste chtěla pomoci najít nějakou pro vás vhodnou sociální síť, nějaký web kde byste si našla dle svého věku, koníčků atd přátele nebo byste chtěla poradit nějaké soutěžn weby klidně se na mě obraťte… hlavně zahoďte ty chmutrné myšlenky a dejte si prvotní cíl… najít zase smysl života 😉

radulin01

Najít si partnera.Nic víc,nic míň.

eva

dobrý den,netuším kolik vám je,ale můj švagr před rokem spáchal sebevraždu,protože nevěděl kudy kam.Nadělal dluhy,pil,moje sestra ho opustila,protože život s ním byl peklo,děti na něho zanevřely,protože se k nim choval hodně zle,měl malého vnoučka,který by mu do života určitě vnesl radost a já jsem byla právě po porodu dcery.I když mi taky ublížil,měla jsem ho přesto ráda.Určitě měl pro koho žít a já mu neodpustím že naši malou ani neviděl.Jsem přesvědčená,že v poslední chvíli prožíval velkou bolest,a svůj čin si rozmyslel,ale už to nešlo vrátit.Všechno má své řešení a já vám moc přeji at ho taky najdete.