Jak zaRARovat soubor?

Když si otevři WinRAR a kliknu na přidat, vyberu si soubor, ale když to potvrdím a otevře se mi tabulka „Jméno a parametry archivu“ tak tam mám na výběr, jestli to chci jako ZIP nebo RAR, a na to RAR nejde kliknout, jakože je ta volba zešedivělá… Jakto?

Nejlepší odpověď
badisko

co mas za program…?…mozna ho nemas povoleny v nastaveni …!!

Další odpovědi
Bedy

Já osobně doporučuju spíš používat formát ZIP, protože je používanější, než RAR. Proč je volba RaR zašedivělá – možná že v testovací verzi tato možnost zahrnuta? Nevím, já WinRAR nepoužívám a myslím, že jsem ho ani nikdy nikam neinstaloval.

Jinak pokud jste si WinRAR nekupovala, tak ho prosím odinstalujte a nainstalujte si 7-Zip, který je zdarma. Čeština je samozřejmostí.
Po instalaci skočte do Start – Programy – 7-Zip – 7-Zip File manager a tam klikněte na Nástroje-Možnosti. Nastavte asociace pro všechny uvedené typy souborů.

BANAN93

já teda kliknu na soubor pravým tlačítkem – dám přidat do archivu a mám tam na výběr RAR/ZIP a oboje aktivní
Doplňuji:
možná se jedná o nějaký zvláštní typ souboru, nebo již je v nějakém kompresním poměru