Honza Patek

Jak zapsat další osobu do registru nemovitostí jako spolumajitele formou darovací smlouvy,prosím podrobně děkuji.

Nejlepší odpověď
martina1

Nejpodrobněji jak dovedu.Na netu vyhledat nejbližší Katastrální úřad+počkat do pondělí+zeptat se tam= a je to.Omlouvám se za prostoduchou odpověď,ale přijde mi stručná a jasná:-)

standa

Já bych poradil úplně něco jiného:

  • nečekejte až do pondělí
  • DNESKA zajděte k nejbližšímu notáři a dohodněte schůzku na zítřek
  • v PÁTEK (4.6.) si zajděte s tou „osobou“ k notáři a :
  • nechte si poradit a následně nechat napsat darovací smlouvu + návrh na vklad do katastru
  • nechte si zde ověřit podpisy na potřebných listinách (STEJNĚ BYSTE SE NÁVŠTĚVĚ NOTÁŘE NEVYHNUL)
  • ještě v pátek se můžete stavit na katastrálním úřadě a zde do podatelny podat návrh + potřebný počet výtisků dar.smlouvy
  • A JE TO

🙂