Kric.ouwner

Jak zapojit reproduktory v autě …

Mám v autě jen dva repráky ve předu , a chtěl bych si zapojit noví dopředu a ty starší ( co jsou ve předu ) dát dozadu , a teď jak zapojit ty repráky , ty noví asi normálně nasadit místo těch starších na starý kabely co tam jsou , ale jak zapojit ty vzádu , ??? , mám je zapojit seriově z těch starších kabelů nebo od rádia ( koupit obyč kabely bo nějáký extra ) ? , a od rádia asi od kuď vedou ty kabely do těch předních né ??
Díky všem za rady , a pro lidi co chtějí psát že si chci zapojit repráky abych se sjížděl nebo já nwm padělál peníze tak rovnou ať si to nechá laskavě pro své puberťácké vrstevníky 😉 ...... THX…

Nejlepší odpověď
tom004

To není tak jednoduchá otázka,tak raději odkaz,kde je to podrobně vysvětleno.Pro tvorbu kvalitního audio systému automobilu je třeba nemálo znalostí a zkušeností. Nekvalifikovaná tvorba systému může mít za následek hluboké zklamání z dosažené kvality zvuku a finanční ztráty spojené se špatným výběrem jednotlivých částí systému a neodborným provedením montáže.

http://www.ah­c.cz/clanek.php?cis­lo=15

Další odpovědi
Hlada

Jde o to, kolik má rádio koncových stupňů. Jestli má jen dva, tak úpravu nedělejte. Reproduktory není možné jednoduše připojit. Seriově by se snížil výkon obou v kanálu na čtvrtinu, paralelně by musely mít tak vysokou impedanci, aby se nepoškodil konec, navíc by nebyla možnost nastavit poměr hlasitostí. S velkou pravděpodobností má rádio čtyři konce, takže se zapojením nebude problém. K přívodu stačí obyčejná značená dvoulinka aspoň 1 mm2.

koly.bad

záleží jaké vozidlo to je. Pokud ve předu měníš reproduktory a máš komponentní, tak výška by se měla vyměnit celkem v pohodě, středobasový repodutkor by se měl podložit MDF podložkou ( https://www.2din­.cz/repro-podlozky-mdf/ ) a konektory pro zapojení reproduktorů najdeš zde: https://www.2din­.cz/reprodukto­ry-adaptery-k-reproduktorum/ . Pokud chceš dosáhnout kvalitnějšího zvuku tak bych určitě řešil i odhlučnění dveří pro zabranění rezonancím a vibracím plastů apod. Pokud staré repro chceš zapojit do zádu tak by měli pasovat ( čiště teoreticky ale nevím jaké auto máš ). Ale větší problém bude v tom že pokud v zádu nemáš nic tak pravděpodobně se bude muset natáhnout nová kabeláž ka utorádiu a správně to napinovat.