Koty007

Jak zapojit prepinac?

Mam v sachte privod 230V, aktualne ukonceny zasuvkou. V zasuvce mam spinaci hodiny a zapinam zebrik v koupelne. Potreboval bych ale ven i prepinac kterym si muzu zebrik zapnout manualne. Tzn. pokud bude vypinac vypnuty, pojede to v systemu spinacich hodin. Pokud prijdu a zapnu vypinac (idealne s doutnavkou) pojede zebrik do doby nez ho vypnu, i kdyby hodiny sepnuly.
Doplňuji:
Do sachty je komplikovany pristup, potrebuji normalni vypinac na zed.

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli se chceš nechat zabít, tak prosím, protože pokud se na takovou kravinu musíš ptát, jsi sám sobě nebezpečný. Jinak souhlas s předřečníkem. Hodiny s přepínačem AUT/MAN to jistěj
Sem jsem Ti dal nákres:
http://www.kur­tizany.net/pta­koviny/

Další odpovědi
Dochy

Kupte si hodiny se spínačem. Co jsem tak koukal, tak se hodiny do zásuvky se spínačem nechaj koupit do 200,–. Pokud se to pokusíte dát dohromady s vašima hodinama a pokusíte se to udělat alespoň trochu bezpečně (bacha, obávám se, že na to nemáte dost zkušeností), vyjde vás to na materiálu dráž a bude to rozměrnější…
Doplňuji:
Pro sebe bych možná něco ubastlil, ale to je nouzové (a nezrovna bezpečné) řešení a neelektrikář k tomu nesmí mít přístup.

Lepší řešení by bylo:

  • Sehnat hotové hodiny s vypínačem na kablíku (netuším, zda jsou k mání)
  • Požádat elektrikáře – mohl by dát hodiny do malé montážní krabičky na stěnu (klidně v té šachtě), vyvést kablík, nainstalovat a zapojit vypínač… Bohužel cena pak jde vážně někam jinam. Jen ty hodiny budou od 1000 výše. A ještě mně napadá problém s instalací: Protože to má být v koupelně, jsou tam další předpisy na to, co se kde může nacházet a jakým způsobem to musí být zabezpečené.