manykerka

Jak zapnout webkameru?

Dobrý den,
mám doma webkameru – Trust Lens f=3.8mm. Když chci natočit video (udělat fotku), říká mi to, že je kamera zaneprázdněna a že se mám ujistit, zda je zaplá nebo ji nepoužívá jiný program. Jak to mám zjistit popřípadě jak ji zapnout? Manuál jsem k ní nedostala..

Odpovědi
anonym

Kukni sem – http://www.trus­t.com/products/grou­p.aspx?Produc­tCategory=CHAT&Pro­ductGroup=WEB­CAMS , najdi si tu správnou kameru, rozklikni a pod ´ouškem´ Podpora najdeš návod a případně i SW.

cochee

Webkamera za normálních okolností obslouží pouze jedinou aplikaci a druhá současně spuštěná aplikace již se k obrazu nedostane. Takže velmi často nastává situace, že ve Windows na pozadí běží Skype a uživatel marně koumá, proč se nemůže webkou vyfotit (v jiném programu). Řešení: buď ukončit na chvíli program, který už s webkou spolupracuje, anebo použít program typu videosplitter (známým zástupcem těchto programů je například Splitcam), který poskytne systému virtuální kameru, která na rozdíl od té fyzické může být použita ve více instancích současně. (Zdrojem obrazu pro tuto virtuální kameru je samozřejmě ta fyzická webkamera 🙂 )