uccello

Jak zapnout PC vzdáleně přes internet?

Potřeboval bych si občas něco přetáhnout a neotravovat přítelkyni, aby mi došla zapnout PC a ještě diktovala heslo TeamWievru. A nechávat ho celý den zapnutý je blbost. Existuje nějaký prográmek, který to dokáže?

Nejlepší odpověď
cochee

Základem je počítač nevypínat, ale uspat. Pak existuje možnost probudit jej speciálním „kouzelným slovíčkem“ poslaným na jeho LAN rozhraní. Musí se to mmj. povolit v BIOSu a ještě i další věci, sám jsem to nikdy nedělal, takže neznám podrobnosti. (Jo a ne všechna PC jsou toho schopna.)

Další odpovědi
anonym

Viz má odpověď tady – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jde-na-dalku-vypnout-pocitac-ktery-je-pripojeny-k-stejnemu-wifi-routeru , tento program to umožňuje taky – ale musíš mít veřejnou IP na tom počítači, který chceš zapnout (jinak se na něj ´nedobušíš´).

Dochy

Jak píší kolegové, po síti to jde, ale…
Nejsem si jist, jestli poč. musí být jen uspán. Myslím, že může být vypnut (ale ne vypínačem) pokud síťovka zůstane zapnutá (což je na některých MB možná konfigurovatelné v BIOSU)
Problém bývá dostat „magický paket“ na síťovku. Veřejná IP adresa pokud ho chcete zapnout přes internet, nebo alespoň dobře nakonfigurovaný router je jedna podmínka.
Druhá je, že použité síťové prvky (modem, router, switch) budou ochotny poslat paket i na síťovku, která třeba půl dne nevykazuje žádnou aktivitu. A to bývá problém. Vím, že mi to při pokusech na počítači fungovalo, ale jen pár minut po vypnutí počítače. Pokud byl počítač vypnutý déle, měl jsem smůlu. Testoval jsem zapnutí počítače z jiného, kdy oba byli na jednom switchi. Obávám se, že některé switche po chvíli zapomenou které porty mají jak obsazené, když na nich nezjistí nějakou dobu žádnou odezvu.

arygnoc

„A nechávat ho celý den zapnutý je blbost.“

prečo by to malo byť blbosť?

keď budete prvidelne potrebovať (automaticky) zálohoavť, uploadovať a pod., tak pochopíte, že je to nevyhnutnosť.

nie nedarmo vymysleli UPS-ky.

Dochy

Předpokládám že blbost je to v autorově případě, protože by ten počítač byl zapnut jen proto aby čekal jestli si náhodou neusmyslí něco stáhnout. Obecně to samozřejmě pro někoho smysl mít může…

arygnoc

jj, palec