janisee

Jak zaplatit dluh -finančnímu úřadu

Dobrý den ,,potřebovala bych poradit:jak zaplatit dluh-nebo dostat solidní úvěr na dluhy vůči finančnímu úřadu ,,jde o částku 700000,–,, a za 2.-můžu se vdát za muže který je zadlužený-aniž by to ovlivnilo můj finanční příjem.-teda vdát se s předmanželskou smlouvou ,,kde by bylo sespáno že jeho dosavadní dluhy nebudou společnými dluhy:-)

Nejlepší odpověď
Lencis

Váš dotaz by měl být směřován na odborníka v oboru. Obecně lze opravdu jen říci, že není na co čekat a jedinou správnou cestou je pokusit se s FÚ domluvit. Nevím jestli při takové částce přistoupí na splátkový kalendář, navíc záleží v jaké fázi váš dluh je (tedy za jakých okolností vznikl a jak dlouho už trvá) nicméně ať je to jak chce, pokusit se domluvit je to nejlepší řešení. Nejhorší řešení by bylo dělat mrtvého brouka.

Podle § 73 odst. 3 ZSDP může správce daně požádat o provedení exekuce soud (podáním návrhu na soudní výkon rozhodnutí) nebo soudního exekutora (§ 35 zákona
č. 120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Což znamená, že byste také mohla přijít o vše… a to doslova.

Vím, že půjčka se vám nyní jeví jako nejlepší řešení, ale i kdyby se vám podařilo sehnat banku která vám půjčí, je šílenství půjčovat si na dluhy!!! Opravdu zkuste hned jednat, jít na úřad a prosit… ano, bude to jistě ponižující, ale když se podaří a k nějaké domluvě dojde, spadne vám velký balvan ze srdce.

Druhá otázka už byla zodpovězena, předmanželskou smlouvou lze ošetřit vše, ale doporučuji i k tomuto úkonu odborníka.

I když je člověk ve srabu jsou věci na kterých se zkrátka šetřit nedá. Oslovila bych finančního poradce. Pozor ne, nějakého podvodného obchodního zástupce, ale opravdového poradce který není vázán k žádnému finančnímu úřadu. A až vyřešíte jednu věc, sjednejte si schůzku s právníkem a vyřešte záležitost druhou.

Přeji kupu štěstí a ať vše dobře dopadne.

Zde ještě zajímavý odkaz. jedná se o server který se zabývá přímo dluhy.

Zdroj: http://www.ne­dluzim.cz/view­forum.php?f=6&sid­=34c4a8f1ece104f8bc350­5b73de0b35d

Další odpovědi
LuciJe

S finančním úřadem se zkuste domluvit na splátkovém kalendáři.

Ano, s budoucím manželem můžete oddělit své majetky, poradí Vám u notáře.

Attack-design

ano jde to s tou smlouvou, se solidními uvery je to dnes oprvadu složité, každopádně zajdete na fu a začnete to řesit jinak vám dají exekuci, ale dá se dohodnout no a pokud vám dají exekuci tak holt si to budou brát sami