Retko

Jak zapamatovat Kombinace / Variace / Permutace?

Nemate nejakou pomucku, jak si to nejlepe zapamatovat? Porad se mi to plete.

Odpovědi
Marky71

Zkusím to tak nějak jednoduše vysvětlit…u kom­binací i variací je vždycky nějaká skupina prvků. V případě, že v nich záleží na pořadí a žádný z daných prvků se neopakuje, jedná se o variace. U kombinací platí analogicky. Permutace neboli pořadí z n prvků je vlastně uspořádaná n-tice sestavená z těchto prvků tak, že se v ní každý vyskytuje právě jednou. Tak jestli stačí? Ale nikdy jsem tohle ráda neměla:-((