Jak zamezit průsaku vody z rybníčka, mám-li kamennou hráz a za ní hlínu? .

Blíže-rybník kachnák, 5x7m.Před vyvezením 0,5 m.nečistot byl stav vody o 0,4 m vyšší než je dnes.Počítal jsem s původní hladinou.Proto jsem se nezabýval nějakým dodatečným opatřením. Pouze vazká hlína,stavěli z ní stodolu, a kamenná hráz dokola. Přepadový a výpustní rouru mám ted nad vodou. Nevím, co ještě dodat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Na to sice nejsem expert, ale dříve než rybníček vznikl, měla tam být před hrází hydroizolační folie, nebo geotextilie s nacpaným jílem. Možná se to takhle napravit i dodatečně. Snad poradí lépe někdo se zkušeností.

Další odpovědi:

Bronzový

celé jezírko je kámen+beton ?
-nátěry (vodní sklo, chlorkaučuková barva na betonové bazény, hydroizolace). Většinu mají i v obchodních domech jako Bauhaus, Hornbach apod.

asi to odstranění jemných nečistot ze dna způsobilo, že dno nyní netěsní nebo je obnaženo nové prozatím žíznivé ,asi to bude chtít novou vazkou hlínu (jíl apod. a pořádně ji udusat a udělat z ní celistvé dno (betonovat dno, nebo dát folii a zabetovat jí pod boční stěny asi nechcete ?) , nebo možná chvíli počkat co to udělá jestli si nové dno sedne samo. Taky by se hodilo vědět jestli máte přísun vody - svedené okapy ze stavení, potůček, spodní voda, hadice ?

Zlatý

Dáváš velmi málo informací...
;-)
Nejdřív musíš najít díry - a pak zhodnotit, zda bude stačit třeba výmaz jílem, překrytí folií anebo bude nejjednodušší hráz udělat novou...
______________________________ ____________
Zřejmě jsi vyvezením nečistot narušil těsnící schopnost vazké hlíny - a možná i nějakou odvezl...
;-)
Jak píšu - musíš najít díry a pak - podle umístění a velikosti a četnosti rozhodnout, zda bude stačit výmaz jílem (to je ta vazká hlína) a nebo bude jednodušší jezírko vybudovat znovu...
Ale to ti po netu nikdo nemůže rozhodnout...

Stříbrný

nejsem expert na přehrady, musel bych to vidět ale proložil bych silnější PE fólii pro zahrádkáře, transparentní (průsvitnou) aby nebyla vidět

Diskuze k otázce

SADLIK

Voda je pouze z okapu,ovšem střecha stodoly 7x22 m je dostatečná, pokud trochu prší.

Zlatý

gecco

Ještě mne tak napadlo - všechny průsaky by vyřešilo položení folie (v daném rozměru cca10 tisíc slušná, zhruba polovic nejlevnější; k tomu geotextilii pro omezení možnoti průrazu) - rybníček vypustit, znovu vyčistit, položit geotextilii, na ni vodotěsnou folii, zabudovat vtok a výpusti...
Je to umělohmotná náhražka, ale na druhou stranu na několik desítek let klid...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.