pas

Jak zamezit neustálým aktualizacím?

Dobrý den. Mám nový notebook Asus. Nejdříve to chtělo aktualizaci, ta trvala pár minut, druhý den už desítky minut a ten další už to trvalo hodiny. Dá se něco změnit v nastavení? Přece není normální, abych po zapnutí PC čekal několik hodin. Na displeji svítí Aktualizace Windows, nevypínejte počítač. Za užitečné rady předem děkuji.

Odpovědi
led

Pri Win10 tak bude do úspešného nainštalovania aktualizácií. Ale pre potechu, záleží aj od už vykonaných aktualizácií, v súčasnosti napríklad je to občas len pár minút, niekedy to ani nezbadám, ak nepozriem na „budíky“. Časy, keď som počas štartu stihla pripraviť pohostenie pre celú spoločnosť, sú zjavne už za nami.

cochee

Ve Win 8 a starších jdou automatické aktualizace zakázat. Ve Win 10 údajně taky, ale ne tak jednoduše. Protože v každém Win se to dělá trošku jinak, hledej v Ovládacích panelech Aktualizace nebo Widows Update nebo Automatické aktualizace atp., zvol Neaktualizovat automaticky (nebo podobně) a protože Windows proti tomu furt protestují nějakýma hláškama, tak si najdi ještě jiné nastavení, kde se zakáže na to upozorňovat (to je ale zase jinde). Ještě drobnost, při některých aktualizacích si to posléze Windows zase svévolně přepnou (například u starších při aktualizaci Servicepackem anebo při instalaci Microsoft Internet Security), tak se tomu nediv a zase to zakaž. Pozor ale, tím tě nenabádám, abys nechal Windows nezáplatované. Jen si to hezky spouštěj ručně, kdy chceš ty a ne aby si to dělaly Windowsy samy a podle zákona schválnosti v ten nejnevhodnější okamžik. Ze začátku tam pravděpodobně bude těch aktualizací několik desítek, tak doporučuju aktualizovat ne všechny naráz, ale třeba po dvaceti.

anonym

Nebudu tu nic rozepisovat,koukni se sem a snad něco adekvátního najdeš.
Nenapsal jsi jaký windowsy.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=jak+zak%C3%A1zat+ak­tualizace