simir7

Jak zaměstnavatel dodržuje zákony a jejich vymáhání?

Zaměstnavatel neposkytuje přestávky,po dotazu běžného policisty/vyšet­řovatel/mi bylo doporučeno se obrátit na hospodářskou kriminálku,jaká je šance na úspěch?Mě krátí na nárocích vyplívající ze zákoníku práce a on si strká jeden plat z každé směny do kapsy a samozřejmě neplatí daně.

Nejlepší odpověď
cukrar

Dojděta na inspektorát práce, poradí přesný postup, abyste nachytal(a) zaměstnavatele a oni měli podklady pro postih.

Další odpovědi
klumprt

Policie neřeší ani tak ty přestávky, jako spíš ty platy do kapsy a neplacení daní. Šance na úspěch je. Záleží na mnoha okolnostech.

anonym

Určitě bych se obrátil na hospodářskou kriminálku a podal na zaměstnavatele stížnost,protože zaměstnavatel je vám povinen poskytnout nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut; mladistvému ( do 18 let) musí být tato přestávka poskytnuta (a to vždy, za jakýchkoliv okolností) nejdéle po 4,5 hodinách nepřetržité práce.

ivzez

Kontrolami dodržování zákoníku práce se nezabývá hospodářská kriminálka, s tím je nutné se obrátit na inspektorát práce ( http://www.suip.cz ).

Jak víte, že zaměstnavatel neodvádí daně?
To by mohlo zajímat FÚ.

Máte-li podezření, že zaměstnavatel neplatí daně, doporučila bych zkontrolovat, jestli za Vás odvádí sociální (na OSSZ) a zdravotní pojištění (zjistíte u své zdravotní pojišťovny).

A určitě bych se poohlédla po korektnějším zaměstnavateli …

  • ––––––––

Poznámka:
Každý zaměstnanec má nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce nárok na přestávku na oddech a jídlo.

Zaibatsu

obrátit se na hospodářskou kriminálku kde podat stížnost, je fakt dobrej joke, nechápu, proč se některý právní bezvědomí vyjadřujou k takovejm věcem.

vyšetřovatel je evidentně tupej, tobě je vůči policii úplně jedno, na koho se obracíš, oni jsou povinný si to vnitřně postoupit funkčně příslušnýmu oddělení.

šance na kriminálce je nula, nechápu, kde získává ten mzdu (plat je něco jinýho) z každé směny, neni příčinná souvistlost mezi přestávkou a mzdou.

obrať se na inspekci práce

Pepa25

Na jaké přestávky máte podle vás nárok?