pepe88

Jak zamestnat mozek aby nemyslel na veci co nejsou potreba k zivotu?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Jestli rozumím správně, tvůj mozek přemýšlí častěji a přespříliš, než bys chtěl? Je to časté u introvertů, které různé myšlenky, nesouvisející se situací, velmi obtěžují. Některé lidi napadají různé myšlenky i v situacích, kdy by je napadat neměly, třeba při sledování zajímavého filmu, při čtení knih apod. Člověku tak uniká sled filmu, knihy, musí se vracet k přečteným řádkům a číst je znovu.

Proti tomu se nedá dělat nic. Jen vědomě si uvědomit, že myslíš na něco, na co nechceš a myšlenky vědomě okamžitě zrušit.

Zrovna tak při nespavosti a nemožnosti brzkého usnutí. Představ si tabuli, ze které všechny myšlenky smažeš a nezbyde nic, jen černá prázdná tabule.
Prostě si musíš, po objevení myšlenek, naprosto vědomě si to okamžitě zakázat a myslet na to, že máš mozek prázdný a představovat si černočernou tmu.

Další odpovědi
marci1

Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem „věci co nejsou potřeba k životu“.
Většina lidí si myslí, že k životu potřebuje hodně peněz, movitých i nemovitých věcí, nejnovější typy aut, mobilů, PC, značkové oblečení ap. Prostě co nejvíce „věcí“. Ale je to právě naopak, čím méně má věcí, tím je člověk šťastnější. Člověk potřebuje, aby ho měl někdo rád ( ale ne jen pro to, že má věci ), hlavně aby nebyl sám. V hmotných statcích štěstí a pocit pohody, klidu a smíření nenajde. Potřebujeme žít duchovní život, ne hromadit „věci“. Pro život je důležité, abychom měli hlavně blízké lidi, přírodu, zvířata. Abychom mohli cítit pohodu, klid, štěstí a dokázali se radovat z každé maličkosti. A to vše hlavně s humorem. Asi to zní pateticky, ale je to tak. 🙂

ivzez

Jednoduše: Stačí myslet na vše, co je k životu potřeba.
Což je téměř vše kolem tebe, i když se ti možná nezdá …