monzy197

Jak zamaskovat pihy

Nevíte čím by byli pihy méňe vidět?mam jich moc a nelíbí se mi…nebo co udělat pro to aby se mi stratily?ale mám je od malička…A když jsem na slunci,a opaluju se…vylezou ještě víc…co proti tomu mám dělat??? ='(

Nejlepší odpověď
barnajka

Spíš než jak pihy maskovat by ses měla naučit mít je ráda :) Já jsem taky trošku pihatka a nikdy jsem s tím problém neměla. Vždyť pihy jsou roztomilý, i spousta hereček a modelek pihy má a hrdě je nosí!!! :)

Existují fígly, jak pihy vybělit nebo odstranit úplně (laserem, chemickým peelingem), ale pokud jsi světlý typ, co má k pihám sklony od přírody, na sluníčku ti stejně asi naskáčou znovu. Je to tak trochu boj s větrnými mlýny :)

Jestli máš ty pihy světlejší, na zakrytí měl by stačit obyčejný make-up. Pokud je chceš zesvětlit dlouhodobě, zkus některou z přírodních metod. Zkopíruju ti pár rad:

„Zkusit můžeš i klasické babské rady, ty ale pihy neodstraní, spíš je trochu zesvětlí. Vsadit můžeš třeba na šťávu z citronu, okurky nebo křenu, bílou šťávou, která vytéká ze stonku pampelišky, rozmačkanou kaši z jahod, z bylinek ti pomůže vlaštovičník a měsíček lékařský. Ale pozor. Každá pleť je jinak citlivá a kyseliny a další účinné látky v těchto pomocnících ti mohou vyvolat i nepěknou alergickou reakci, třeba vyrážku.“

Zdroj: http://krasna­.nova.cz/clanek/mo­daastyl/pihy-moda-nebo-problem.html

Další odpovědi
Valky

Mám stejný problém, jak je léto – Slunce tak mi na obličeji vyraší spousta maličkých pih… Roky se to snažím zamaskovat, jelikož mě osobně se to na mě nelíbí – vzhled lolitky není zrovna to, čeho chci dosáhnout. :D Takže Vám rozumím, faktem je ale to, že chlapům se to hodně líbí.. :) Přítel tyhle „letní“ pihy miluje, tak to neřeším.. Ale dobře zakrývá – jakékoliv kožní problémy – Avon Magix (face perfector).. Dostala jsem od mamky asi 3 vzorky a funguje to skvěle.. problém je, že to stojí docela dost peněz.. :(