dědapetr

Jak zamalovat fleky na sropě po vytopení sousedem,abyse znovu neoběvovali.

Nejlepší odpověď
RQLM

nechal bych ten strop prvni poradne vyschnout. potom seskrabat starou malbu, opravit pripadne stukem, napenetrovat a pretrit barvou. snad by to mohlo stacit.
ale pokud je to mokry, tak se na tom flek objevi vzdycky

Další odpovědi
jandmil

Dříve na to malíři používali kravské lejno. Zkoušel jsem to u tchána na zdi, která byla často vlhká a opravdu to funguje. Suché lejno sebrané na pastvině se rozdrtí a pořádně vmíchá do malířské barvy.