Peťa. K.

Jak založit živnost?

Chci založit živnost zabývající se sociálními službami typu nákupy s donáškou až do domu,uklízení, nebo zprostřetkování různých odborných služeb jako instalatérské práce,elektri­kářské........

Nejlepší odpověď
annas

Tak v první řadě budete muset zajít na Živnostenský úřad.
Na to aby jste získal živnostenský list platí několik pravidel.

  1. dosažení věku 18 let
  2. způsobilost k právním úkonům
  3. bezúhonnost (bezúhonnými osobami jsou osoby s čistým výpisem z Rejstříku trestů, popřípadě osoby se zápisem v Rejstříku, jimž byl za úmyslný trestný čin nesouvisející s podnikáním uložen podmíněný trest, nebo nepodmíněný trest v délce maximálně jednoho roku).

Pakliže splňujete všechny výše zmíněné podmínky, vaše cesta za živností může bez dalších překážek pokračovat k druhému bodu. Nesplnění bodu a) a b) však ještě neznamená, že se nemůžete stát živnostníkem. V takovém případě však za sebe musíte ustanovit tzv. odpovědného zástupce, který bude odpovídat za řádný provoz živnosti a za dodržování právních předpisů.

Pro získání řemeslných,či odbornch živností potřebujete výuční list,či jiné odborné znalosti. Proto doporučuji zajít na Žú a tam se informovat. Vemte si sebou rovnou doklady,které prokazují Vaše znalosti a 1000 kč.

koreg

Nemusíš. Dnes můžeš zařídit živnost s pohodlí domova. Stačí jít na stránku https://www.za­lozenizivnosti­.cz/ Tak snadné a rychlé, že?