Pokročilý

Jak založit vnukovi spořící účet aby o něm nerozhodoval např. Exekutor? Vnuk je teprve narozen a tím že nemá 18.

Dobrý den, může mi někdo poradit, jak založit vnukovi, který je čerstvě narozen Spořící účet, když on nemá 18 let? Pokud ho založím já tak mám obavy aby o peníze které mu budou vloženy nepřišel z důvodu,že na mou osobu je vedena exekuce.Protože založím li účet na mé jméno tak automaticky pokud exekutor na něho příjde tak ho zmrazí, já bych chtěl malému proto zajistit lepší budoucnost než u mého syna.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Doporučuji návštěvu pojišťovny,kterou si vyberete.Takových produktů mají dost.Výhodou je,že pojistka se spořením bude uzavřena na vnuka a pojišťovna ji vyplatí při dosažení plnoletosti pouze pojištěnému.žádný soud ani exekuce na ni nemůže být kýmkoliv uplatněna.

Další odpovědi:

Bronzový

Myslím, že je to možné ve stavebním spoření. Určitě to platilo před několika léty, když jsem stavební spoření nabízel jako finanční poradce. Stavební spoření, uzavřené na syna nebo vnuka nemohlo být předmětem exekuce. Ovšem zároveň rodič, který stavební spoření založil a pravidelně do něho přispíval, nebyl majitelem uspořených peněz a nemohl s nimi disponovat. Výjmku ve prospěch dítěte mohl rozhodnout pouze soud. Doporučuji proto informovat se ve stavebních spořitelnách a pro jistotu si nechat příslušnou pasáž ukázat ve všeobecných obchodních podmínkách.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.