NikolkaCZE

jak založit svoi agenturu

zdravím, chtěla bych se zeptat co je potřeba nebo jak založit vlastní agenturu která by zahrnovala různé společenské, kulturní a zábavné akce podle přání klienta… nebo stačí jen ŽL? Byla bych jen dodavatel lidi.

Odpovědi
ministri

Pokud nechcete zakládat obchodní společnost(ve Vašem případě nejspíše s.r.o.), tak stačí živnostenský list, který dostanete na základě ohlášení na živnostenském úřadu. Řekl bych, že to bude živnost volná.
Doplňuji:
Pokud chcete vysloveně firmu, tak musíte založit nějaký druh obchodní společnosti. Ve Vašem případě by přicházela v úvahu v.o.s. nebo s.r.o..