Jak založit školku?

Jak si založit školku? Co vše je k tomu potreba? Hlavne z pravniho hlediska?

Odpovědi
ELKOS

MUSÍTE MÍT ZA PRVÉ HLAVNĚ PATŘIČNÉ VZDĚLÁNÍ PEDAGOGICKÉ A POTOM,ŽIVNOS­TENSKÝ LIST A POTOM SI MUSÍTE ZAJISTIT BUDOVU ,KTERÁ SPLNUJE VŠECHNY NORMY A HLAVNĚ ČISTOTU.NEVÍM JAK ZAŘÍDIT ŠKOLKU ,ALE JÁ JSEM DĚLALA V DĚTSKÉM KOUTKU,TAM TO TAKTO BYLO POTŘEBA-MYSLÍM,ŽE ŠKOLKU MŮŽE ZAŘÍDIT JEN STAROSTA V OBCI ,TO NEBUDE TAK JEDNODUCHÉ-ASI BYCH SE BÁLA VÁM SVĚŘIT SVOJE DÍTĚ-KDYŽ CHCETE DĚLAT NĚCO TAKTO DŮLEŽITÉHO,TAK MUSÍTE PŘIROZENĚ VĚDĚT KAM SE OBRÁTIT.

alenka901

Péče o dítě do tří let věku v denním režimu (živnost vázaná)

  1. vysokoškolské vzdělání v oblasti ošetřovatelství, nebo
  2. vyšší odborné vzdělání ve studijním oboru dětská sestra nebo všeobecná sestra se specializací na pediatrii, nebo
  3. úplné střední odborné vzdělání ve studijním oboru dětská sestra nebo všeobecná sestra se specializací na pediatrii

Péče o dítě do tří let věku v denním režimu (živnost vázaná)

  1. odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry nebo zdravotnického asistenta nebo ošetřovatele nebo porodní asistentky nebo záchranáře nebo všeobecného sanitáře podle zvláštního právního předpisu, nebo odborná způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka nebo pracovníka v sociálních službách podle zvláštního právního předpisu, nebo
  2. doklad o vykonání tříleté praxe v oboru v nezávislém postavení (§ 2 a § 23 obchodního zákoníku) nebo v pracovněprávním vztahu, nebo
  3. doklad o uznání odborné kvalifikace podle zvláštního právního předpisu