Hafanana

Jak zalozit rybnik?

Rad vych koupil kus zeme v piscite oblasti a zalozil si tam rybnik. Nechal bych si to vybagrovat a myslim, ze by mi tam stoupla spodni voda ( v bezprostredni blizkosti je nekolik zatopenych puskoven bez pritoku). Bude to ungovat? Potrebuji povoleni?
Doplňuji:
Omlouvam se za preklepy. Pisu z mobilniho zarizeni.

Nejlepší odpověď
www

Krásný sen! Ale předpokládám, že zas tak jednoduché to nebude. Něco málo jsem sice našel, chtělo by to ale více hledání. Jako vždy jedu jen z hloupého mobilu ☹. Asi víc se dozvíš na příslušném úřadu ÚMČ, pokud jde o to povolení.

Zdroj: www.mrk.cz/bles­kovky.php?id=7091

Další odpovědi
anonym

Známí se rozhodli obnovit bývalý rybník a bylo s tím tolik starostí a lítání,že toho nápadu litovali.Rybník je nemovitost,ale potřebuješ k tomu razítka z takových institucí,o kterých se ti ani nezdá.Dobře si rozmysli svoje počínání,není to jednoduchá ani levná záležitost…:D

venkovan

Projekt od člověka oprávněného pro takové projekty, souhlas orgánů ochrany přírody, vodohospodářů a obce. Následně stavební povolení. Lze získat i grant – dotaci, až do 100%, ale nesmí to být rybník pro chov ryb.
Lze si zhotovit i tůň. Od rybníka se liší tím, že nemá výpustní zařízení.

Jan Javůrek

Klidně se do toho pusť, všichni tu píšou nesmysli. Rybník který nemá trvalej přítok, neslouží jako záchytná nádrž tak není klasifikován jako vodní dílo. Do 100m3 nepotřebuješ stavební povolení , ani ohlášení.