majkimajki

Jak založit pracovní agenturu?

Dobrý den, chtěl bych založit pracovní agenturu, jaké právní a finanční kroky je třeba k tomuto provést a zařídit?

Odpovědi
HOMER

Hlava IV. v části druhé (§§ 58–66) zákona o zaměstnanosti uvádí podmínky zprostředkování zaměstnání agenturami práce, v nichž se můžete dočíst, že k činnosti potřebujete povolení Ministerstva práce a sociálních věcí, které je vydáno na základě splnění podmínek: dosažení věku 23 let, bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, bydliště na území ČR a odborná způsobilost; to vše u fyzické osoby (FO) nebo u právnické osoby (PO) prostřednictvím jejího odpovědného zástupce. Za odborně způsobilou se považuje FO s ukončeným vysokoškolským vzděláním a nejméně dvouletou praxí v oboru, nebo FO která má ukončené středoškolské vzdělání a nejméně pětiletou praxi v oboru, pro který má být zprostředkování zaměstnání povoleno. Pro získáni dalších informací bychom doporučili obrátit se na Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Zdroj: http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky­.cz/pod_listar­na.html?hledat=do­taz+%C4%8D.+356&pa­ram=&action=Hle­dat