Avatar uživatele
Marina N

Jak založit charitu?

Máte někdo zkušenosti se zakládáním charity?Jak začít a co pro to udělat? Nebo nějaké rady a zkušenosti?
Doplňuji:
Charita se má týkat nedonošených dětí.

Jinak „děkuji“ Pájo za cennou radu.Asi bude těžké si obhájit svůj post čistě charitativní, nikoli pro budování kanceláří za cizí peníze!Každý soudí podle sebe,že?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, fcoop, Pájo, Redog před 4573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Ta charita by měla být konkrétně pro koho?
Jste zase asi jedna, co pochopila, že založením „své charity“, si lze vytvořit zajímavé podnikání?.. sedět pak na darovaných penězích od cizích lidí a budovat kanceláře, koupit auto… apod. a pak teprve něco cmrdnout těm potřebným… to známe.

DOPLNĚNÍ:
Říkám svůj názor o tom, že se mi nelíbí ten způsob, kdy někdo (nemyslím, že Vy to budete dělat stejně) založí charitu, pověší na web číslo účtu, na barák kasu a „lidičky sypejte, je to na dobrou věc“. Tak trochu počítám s tím, že se můj názor nebude líbit…já nemám charitu a také nikoho nesoudím, nesuďte ani mne neb Vám to nepřísluší.

Pokud svůj záměr myslíte vážně čistě, pamatujte, že Vám ho mohou pokazit vaši zaměstnanci.

Pro tento druh záměru bych se osobně podíval na možnosti získání peněz z EU. Určitě existují fondy na podporu i Vašeho projektu.

http://www.struk­turalni-fondy.cz/

Charitativní sdružení (podobné tomu Vašemu) by mělo vyvíjet maximální snahy o medializaci tohoto problému, aktivně navazovat přátelské vztahy s velkými podniky, které kampaně zaštítí svými financemi a odměnou jim bude zlidštění jejich tváře vůči lidem a společnosti.
Je to běh na dlouhé míle, ale když se něco takového povede, je pak pro co žít.
Přeji Vám úspěch a nalezení klíčových lidí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

No – jednoduché to tedy nebude,ať se na „TO“ podíváte z které strany chcete, ale spíš nechcete.
Někdo vám tu hlavu pootočí.

První reakce je výmluvná…

http://www.iu­venta.sk/files/do­cuments/1_euro­desk/import/D%C3%B4le%­C5%BEit%C3%A9%20l­inky/ako_zalo­zit_zdruzenie­.pdf

http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=140994&ka­teg=1&nove=0&or­derbyide

Pro ilustraci.
Ale máte PC a Net je veliký.Stačí se správně ptát a uvidíte sama.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Charita je jistě záslužná, ale všeho moc škodí. A za posledních několik let vzniklo mnoho charit.
Běžný člověk se pak jen velmi těžko orientuje v záměrech a ještě hůř orientuje v nezištnosti a nezištnosti.
Mám za to, že pomáhat i v tomto směru lze různými a i funkčními způsoby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
HonzaK

Jak muze nekdo nekoho hned napadnou kdyz ma zajem zalozit charitu? Zalozit charitu neznamena zaloz konto a koupoit si barak. Mnoho lidi jde do terenu a pomaha primo a osobne! a neberou za to zadny penize! stydte se! Pajine! presne to sedlo na Vas. podle sebe soudim tebe! Ano vzniklo mnoho charit protoze mnoho lidi pomaha! a ne kazda charita zada penize. davaji vase stare obleceni lidem bez domova, jidlo, muzete venovat cokoliv a primo. charita to zprostredkuje.....

před 3029 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek