surikata001

Jak založit blog na vlastní doméně?

Hezké odpoledne, omlouvám se za svou jednoduchost, ale chtěla bych si založit blog na vlastní doméně. Takže si ji zaregistruju, zaplatím příslušný poplatek… a teď co dál? Existují nějaké šablony, které si tam můžu zdarma nebo za přijatelnou sumu instalovat, abych mohla sama vkládat texty a obrázky bez toho, abych o to musela někoho žádat/někoho si na to platit? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuji https://wordpres­s.com. Blog je možné mít buď zdarma se svou subdoménou: www.priklad.wor­dpress.com, nebo je samozřejmě možné si platit svou vlastní doménu www.priklad.com. Ceny jsou od $18 za rok.
Doporučuji wordpress, protože to uživatelské rozhraní je opravdu vymakané. Nechybí tomu nic a spravovat tam svůj blog je hračka – zvládne to každý, kdo umí pracovat s Wordem.

Další odpovědi
Tw!st

Je na to spousta webů, a jsou pro tebe vhodné pokud nejsi na to moc náročná. Většinou ale v tom je nějaký háček že buď je málo šablon, nebo tam implementují reklamu která jim vydělává nebo aby jsi mohla mít lepší než základní šablony tak musíš jim něco zaplatit. Vlastní doménu tam samozřejmě jsem nastavit, jen ji tam nasměrovat. s tímhle by ti měla poradit technická podpora portálu kde si budeš blog tvořit. Zkus něco jako wix.com, pokud neumíš moc anglicky jsou i české jako třeba webnode.cz nebo webgarden.cz ale ty se mi moc nelíbí. Jinak pokud by tvůj blog měl dost velkou návštěvnost, můžeš si tam zařídit PPC reklamy přes služby jako Adsense pro zpeněžení, nebo kontaktovat nějaké české firmy skrz banner o fixní částce, k tomu by jsi potřebovala ale živnostenský list. Jinak moje zkušenosti s webem jsou že pokud jej nemáš kde propagovat tak nečekej nějakou návštěvnost, alespoň ze začátku ne

MiCash

Přesně tu samou otázku řeší spousta uživatelů WordPressu. Je naprosto pochopitelné, že člověk nechce platit tisíce korun za specialistu, který to všechno sice udělá za něj, ale naúčtuje si často astronomické částky. Pro začátek bych doporučil nějaký přehledný a srozumitelný (video)návod, jako je třeba zde:

Dám ruku do ohně za to, že dle takových (a jim podobných návrhů) to jde zvládnout takříkajíc „na vlastní pěst“. Co se týče šablon, určitě jich existuje nepřeberné množství a je na každém, kterou z nich si vybere – zase je zde volba zdarma či s poplatkem (to jsou zpravidla profesionální šablony s porcí funkcí navíc). Třeba právě zde:

Zdroj: https://mojewe­bovka.cz/wordpress-navod/sablony-wordpress/

Martin Hakl

V první řádě je potřeba zakoupit samotnou doménu u některého z registrátorů jako je například Forpsi, Active24.

Jakmile budete mít doménu je potřeba vybrat řešení, na kterém si blog vytvoříte. Je možné použít zmiňovaný Wordpress s kombinaci nějaké výchozí šablony. Připravte se na to, že budete muset platit za hosting (prostor, kde bude web umístění.) a někdo vám Wordpress technicky spravovat.

Současně jsou na trhu i řešení, kde platíte za pronájem služby (Software as a service) nemusíte se o nic dalšího starat, nepotřebujete žádné technické znalosti. Může jít třeba o český https://www.so­lidpixels.net/ nebo zahraniční platformu https://medium.com/.

anonym

Ještě jsem zapomněl na vynikající www.blogger.com od Googlu. Práce s ním je též bezvadná a jednoduchá, je zde navíc podpora koncovky cz. Pokud nestačí subdoména zdarma, www.priklad.blog­spot.cz, stačí si pak koupit někde svou vlastní doménu a pak postupovat podle tohoto návodu https://suppor­t.google.com/blog­ger/troublesho­oter/1233381?­hl=cs#ts=1734115, (není to v češtině, ale klidně mi můžete napsat zprávu a já vám to přeložím)

surikata001

Děkuji Vám moc, já to určitě okouknu a pokud bych mohla využít Vaší nabídky, tak bych byla moc ráda, já a angličtina – to totiž není úplně kamarádský vztah 🙂 jinak na wordpresu jsem to zkoušela a jak jsem psala, jsem v počítačové oblasti hodně „prostá“ a nebyla jsem schopná s ním pracovat… ale líbil se mi moc!

anonym

Takže nejdřív si musíte někde koupit doménu, info jak na to třeba zde:
http://techne­t.idnes.cz/jak-si-koupit-vlastni-domenu-dgx-/sw_internet.as­px?c=A050301_140338_tec_­prakticky_vse

Podrobný český návod jsem Vám také našel, takže to nemusím překládat:
http://bigdro­bek.com/navod-presmerovani-domeny-cz-na-blogger-com/