Pokročilý

Jak zalepit (opravit) díru v kovové vaně na míchání betonu?

Mám kovovou vaničku, ve které míchám beton. Má celkem tenké dno. Nedávno jsem nedopatřením chtěl odstranít ze dne zaschlý beton kladívkem a bohužel jsem dno proděravěl nepatrným otvorem. Když do vany naleji vodu, otvorem ve dně voda uniká, ale v malém množství, po kapkách. Jak si spravit? Přece nevyhodím celou betonovou vanu kvůli malému otvoru na dně...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Předpokládám, že jde o pozink - můžeš to, po očištění, zalepit (zalít) epoxidem a nebo zapájet mosazí...
Nic složitého...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Oplechovať, ako drotári opravovali hrnce. Z oboch strán priložiť primerane veľké plechové výstrižky, vytvarovať do tvaru ako je pôvodná nádoba. Z obidvoch strán
medzi nádobu a záplatu vložiť gumové ploché tesnenie, prípadne aj vytmeliť okoli lepidlom. A spojiť buď nitmi, alebo skrutkou a maticou so šošovkovou hlavou. A dobre utiahnuť. Po čase betón utesní prípadne medzery a prestane kvapkať.
Takto som utesnil liatinovú vaňu s polievacou vodou do záhrady.

Pokročilý

existuje něco jako plastelína na kov,je to taková dvousložková hnota,ta se prohněte a zalepí,nechá zaschnout a je to jako kov tvrdé a pevné

Zlatý

Asi bude z pozinkovaného plechu.
Nejdřív bych to zkusila zaletovat. Záplatou. Jestli to bude držet.
Pokud ne, tak záplatou přinýtovat a mezivrstvu zatáhnout třeba siliconem.

Stříbrný

cočko nebo autogen popř argon a zavařit.Pokud to někdo umí argonem zavaříš i plechovku od cocacoly.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.