Kelt

Jak zajistit šroubek v židli?

Máme stůl a židle,které mají sedák s vyměnitelným poštářem kvůli praní.Sedák je zajištěn třemi šrouby,které mají v sedáku závit od výrobce. Po několika montážích a demontážích šroubek nedrží na svém místě a vypadne,lépe řeřeno samotný šroubek lze zašroubovat, ale šroubky zajišťují plíšky,které drží sedák. Takto vypadne šroubek,pak plíšek a sedák není bezpečný. Poradíte mi,prosím? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud je to kov na kov a metrický závit, stačí závit před zašroubováním šroubu zakápnout nějakou barvou (lakem) a závit šroubu máznout olejem – barva závit utěsní, ale olej nedovolí se šroubku přilepit.
___
Pokud je to jinak, nafoť to.
😉

Další odpovědi
nenene100

Já to vyřešila omotáním šroubku teflonovou páskou, co se používá na utěsnění vody, zatím to drží.

anonym

Příšte namoč šroubek do lepidla, třeba Herkules a máš pokoj.