andrevo

Jak zajistit snášku vajec?

Dobrý večer, dnes jsme po označení slepice zjistili, že nám jedna slepice sedí stále na podkládku a snaží se ho vysedět. Vůbec nekvoká, ale když jsme se ji dnes snažili vyhazovat ze snášedla, tak se na nás čepýřila.
Naším problémem je to, že nám přes 5 dnů slepičky nesnáší a nevíme co s tím.
Může to být tím, že tam jedna slepička stále sedí a proto nechtějí snášet???
Prosím o jakoukoliv radu.
Velice děkuji.
Slepice jsou staré od dubna a již od května nám snášeli cca 1 vejce denně krom jednoho dne kdy měli pauzu.

Nejlepší odpověď
Drap

Nepíšeš, jak jsou slepice staré, jestli už snášely také netušíme. Pokud nekvoká, tak bych v tom neviděl problém. Už změna prostředí ,podmínek a stravy může snůšku na nějaký čas zastavit

Další odpovědi
gecco

  1. je potřeba více, než jedna kukaň (snášedlo) – slepice při obsazené kukani budou zanášet (vejce jednak budeš těžko dohledávat, jednak se k nim snáze dostane škodná a jednak se je mohou naučit vyžírat i slepice samotné – a pak nezbude, než je vybít a koupit nové)
  2. kvočně vejce seberte a pokud ji kvokání nepřejde, zavřete ji do větraného malého (aby se nemohla moc hejbat), chladného (aby se neuvařila) a tmavého prostoru (24–48 hodin) – to ji pak přejde (dříve se slípka dávala do sklepa pod řičicu)

ReHu

Slípky nesnáší vejce stále.
Snáší několik měsíců a pak mají pauzu. Některé delší, jiné kratší.
Existují ale výjimky, které snáší stále.
Jak se zde již píše, příčinou může být i jakákoli změna.

lexx

možná by to chtělo jednoho kohoutka, nepíšeš či máte