Jak zajistím v dotazníkovém šetření rovnoměrné rozložení respondentů?

např. aby u každé nabízené položky byl stejný či vyrovnaný počet odpovědí. Je na to nějaká určitá metoda výzkumu?

Odpovědi:

Bronzový

Výměrem oslovovaných respondentů. Když dám dotazník na vyplnto.cz,kde je dávají studenti a zase téměř jen studenti vyplňují, tak mám bohužel takového zkreslené výsledky. Chce to hodit odkaz na dotazník někam do fóra, kde by to mohlo někoho zajímat a rozšířit tak okruh respondentů. Jo a důchodce seženeš na novinkách,cz :-)

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

A proč to jako chceš takhle mít? Proč zavádět dotazníky, když dopředu víš, že bude 50% odpovědí "ANO" a 50% odpovědí "NE"

Eli159

dostal jsem otázku, jakými variantami řešení dotazníkového šetření lze odstranit nesrovnalost související s nerovnoměrným věkovým složením respondentů (měl jsem třeba kategorii 20-30 let se 108 odpovědmi, 30-40 let s 96 respondenty, ale věkovou skupinu 40-50 let mi vyplnilo pouze 15 respondentů.) což zkresluje výsledky

Stříbrný

Dochy

Takhle.... A co třeba pokud už máš odpovědi a víš, že třeba chceš mít zastoupení 20-30,30-40,40-50 tak aby odpovídalo populaci, pak při vyhodnocování výsledky "vážit" podle skutečného zastoupení ve společnosti? Zkrátka počty odpovědí ve 40-50 třeba násobit dvěma (samozřejmě počítat jakobys v té kategorii dostal 2x víc dotazníků). Použitelné jen v některých případech a musíš toto "přiohnutí" vést v patrnosti a pokud bys výsledky poskytoval někomu k dalšímu zpracování, měl bys mu v podkladech poskytnout i tuto informaci....

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.