Jak zahojit afty?

Dobrý večer, před dvěmi dny sem měl kůtky, dal sem si na to vitamín B a dobrý, ale od včerejška mám v půlce puse a v krku afty!!! kloktal sem na to ALPU, ale ta mě dost vypaluje i zdravé buňky. Co používáte na afty vy kromě alkoholu? Co byste mi doporučili?
Doplňuji:
děkuji za rady, zkoušel jsem kloktat ústní vodu a nakonec jsem přece šel k lékaři, 2 dny jsou od té doby pryč a už je to v pořádku

děkuji za přízpěvky

Nejlepší odpověď
robosobo

hodně mentolová ústní voda když to je v puse (kloktat když v krku).jinak pasta na zuby když to je na rtech

Další odpovědi
anonym

Hermanek je lecivy na vsechno – kloktat. Ale , jestli by jste pro nej musel extra do lekarny , tak si tam radsi kupte specialni mast , nebo vodicku. -iv-

Ella

pomůže taky Propolis, je dezinfekční, ale pozor! nestříkejte si ho přímo do krku! alespoň mě příšerně jakoby stáhne krk, takový hnusný pocit to je, ale na dásně a celkově na pusu zevnitř super =)

chudst

Nic. Proste to po par dnech odezni.

žolik

Tohle není dobré je potřeba navštívit lékaře,stačí dobrého lékarnika,to se může rozšířit ještě víc.

Zdroj: žolík

BandiOl

Asi 20 let jsem měl afty. Kdo to nezažil neuvěří. Každé sousto bolí. Na chvíli mi zmizeli, aby se po týdnu objevili znovu.
Když jsem testoval na sobě OK Alfa, tak mi to za pár dnů zmizelo. Ještě asi po půl roce se objevili v menší míře, ale to je také pryč.

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/?12,pro-detoxikaci-regeneraci-organismu

arygnoc

odezní samo.
pro urychlení pít vlažný čaj z řepíku (ráno, večer, lze i sladit, třeba medem).