wences

jak zahájit řízení i když se podepíše směnka, kerou se druhá strana ohraničuje?

tato směnka byla z mé strany podepsána. a můj právník mi řekl že nemohu nic dělat. jen se obrátit na tu druhou stranu co mi tu směnku nechala podvodem podepsat. a podvodný mgr. maleček tresně stíhaný, pomě požaduje abychji zaplatil

Nejlepší odpověď
Mapel

Tady se opravdu nenechá nic dělat. Pokud podepíši dluh, tak ho musím zaplatit, nebo dokázat, že to byl podvod.

Další odpovědi
anonym

Směnka je nejsnáze soudně vymahatelná, právník ti správně sdělil, že jediná cesta je její zrušení se souhlasem protistrany.
Přece jsi jí sám vědomě podepsal a při smyslech a právně zodpovědný.
Nějaké výhrady o podvodu můžeš zkusit uplatnit trestním oznámením, ovšem musel bys mít pádné důkazy. Jinak je to jen častý pokus jak se vyvléknout z platební povinnosti.
I tak, než by se případně podařilo prokázat úmyslné podvodné jednání, dávno můžeš mít na krku exekuci. Pročpak ses s tím svým advokátem neporadil dřív, než jsi bezhlavě něco podepsal? Každý dospělý musí být připraven nést následky svých vlastních činů.
P.S. O presumpci neviny advokáta protistrany, ti zde už odpověděli, tak co ještě chceš? Těžko ti na dálku někdo může pomoci více, než tvůj právník, jenž je seznámen s fakty a se spisem.