pizlicka

Jak žadat vyzivne na dite od rodicu otce-neplatiče?

otec dítěte neplati vyzivne na dceru 11let.soud mu neustale dává čas,protoze nemá praci a zije na ubytovně.otec dítěte ma však matku,ktera ma pravidelny starobni duchod.jenze ona vnučku nikdy nevidela,a tak se chci zeptat,zda by byl problém,zadat o alimenty ji?jestli je to mozne,jak se v tomto pripade postupuje?moc děkuji za vase odpovedi.
Doplňuji:
jsem opravdu zklamana vasimi odsuzujícími kritickými odpovedmi.ano,mys­lim to vazne!docetla jsem se,ze to mozne je.ja deti nemam,jedna se o mého bratra,ktery se uspesne vyhyba placeni,jak muze.nase matka zije jen pro sebe,tudiz nechapu,proc když nam nikdy nic nedala,by nemela pomoct sve vnučce.ja vas zadala o radu,ne o souzeni do ceho nevidíte.to ovšem neplati pro všechny.dekuji vsem,kteri se mi snazili nestranně poradit.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych se zkusila obrátit na soud.
Pokud se otec vyhýbá placení výživného
()což není nemožné, mohl by přijít na to,
že bude vhodnější si najít práci
a začít plnit svou vyživovací povinnost.

Podala jste na otce trestní oznámení?

Další odpovědi
Drap

Myslím, že to možné neni. Pokud ano, tak jedině soudně.

arygnoc

prosím?
to snáď nemyslíte vážne?

:-Q

da ny

Pravděpodobně je otec ve velmi tíživé finanční situaci.
„Kde nic není, ani čert nepoebere.“
Otázkou je, nakolik je morální požadovat výživné po důchodkyni, která má možná též co dělat, aby vůbec vyšla…
Pokud jste opravdu v hmotné nouzi, možná uspějete. Vyvarovalabych se takovému jednání, pokud jde o akt msty :(. Já bych si raději našla na část úvazku druhé zaměstnání.
Pokud jste na tom zle, jistě pobíráte sociální dávky od státu, kde bude absence výživného ze strany otce jistě zohledněna.

http://socialni-davky-2013.eu/

adikia.cz/new­s/preneseni-vyzivovaci-povinnosti-na-prarodice/
http://www.ge­nerace20.cz/do­maci/co-delat-kdyz-rodic-neplati-alimenty
http://vyzivne­.info/proc-otcove-neplati-alimenty.html
Doplňuji:
http://www.adi­kia.cz/news/pre­neseni-vyzivovaci-povinnosti-na-prarodice/

Mapel

A co vaše rodiče? Už jste je požádala o pomoc?