annamim

Jak žádat o hypotéku s darovací smlouvou?

Dobrý den,má někdo zkušenost s hypotékou,ikdyž někomu podepsal darovací smlouvu na insolvenci?Musí se to uvádět do žádosti o hypotéku,ikdyž si to bude platit dlužník a ne já?Volala jsem do banky i právníkovi a nikdo neví.Abych pak neměla problémy se schválením hypotéky,pokud dám darovací smlouvu..

Odpovědi
gecco

Prosím tě:

  1. nejdříve se zamysli, co chceš vyjádřit
  2. pak si to vyjádření napiš nanečisto a přečti si je nahlas
  3. opět se zamysli, zda je pochopitelné i pro jiné lidi – pokud ne, vrať se k bodu 1.
  4. teprve poté otázku polož…

___

  1. Kdo komu co daroval?
  2. Co znamená „podepsal darovací smlouvu na insolvenci“?
  3. Kdo bude o hypo žádat (a za jakým účelem)?
  4. Kdo je v insolvenci?
  5. Co znamená „dlužník“ (komu co dluží)?
  6. Kdo je v celé ´kauze´ „já“?

___

Takže odpovědi na a) – f) napiš do Doplnění nebo Diskuse…
😉