Elisa24

Jak zadat do excelu tuto funkci?

Dobrý den, mám zadané rodní číslo a potřebuji určit, zda se jedná o muže nebo ženu. Zadala jsem =KDYŽ(ČÁST(A54;3;1)<3­;M;Ž), ale nefunguje. Kde mám prosím chybu? Děkuji
Doplňuji:
Dala jsem to do uvozovek a stále nic

Odpovědi
magorvkleci

to „M“ a „Žˇ“ musí být v uvozovkách
Doplňuji:
tak ještě tu „3“ v tom porovnání

suaeda

Funkce když pracuje v excelu s textem. Funkce je menší < je matematický výraz. Excel neumí to porovnat.
Trochu jsem to obešel a použil vnořenou funkci KDYŽ.
'=KDYŽ=„5“;„Ž­“;(KDYŽ=„6“;„Ž“;„M“)))
Doplňuji:
Napsal jsem to špatně. Nikoliv funkce KDYŽ, ale funkce ČÁST pracuje s textem.

arygnoc

suaeda

excel VIE [umí] porovnávať reťazce i s operátormi >, <, <>, =<, >= (vyhodnocuje ASCII kódy).

ale i váš vzorec je správny (až na ten apostrof na začiatku), i keď zbytočne dlhý.

arygnoc

JájsemRaibek

iste.

ešte by to išlo vytvoriť pomocou ďalších 16 tabuliek.
prosím vás, keď nepoznáte funkcie excelu, neraďte.

;)

arygnoc

odpoveď máte v diskusii u otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-funkce-v-excelu-odkaze-na-treti-znak

arygnoc

chýbajú vám úvodzovky – údaj ťaháte z textu.
má byť:

KDYŽ(ČÁST(A54;3;1)<„­3“;„M“;„Ž“)