alexandra

Jak zadám heslo na Wi-fi?

Kamarádce připojovali internet z UPC a zapojovali i router,aby se mohla připojit k notebooku.Odmítli ji nastavit i heslo,že to neměla objednané.Takže teď je přístupna pro všechny v okolí. Četli jsme tu nějaké rady,jak to nastavit,ale tam bylo vše popsáno od začátku. Dáte nám někdo návod,jak to zaheslovat,když už to funguje a router je připojený.Děkujeme
Doplňuji:
Ten router už kamarádka měla,ona se stěhovala a dávali ji do nového bytu internet a modem k počítači. V minulém bydlišti ten router používala a měla tam heslo.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli tomu rozumím dobře, tak má svůj router, na kterém jí UPC zprovoznili internet a potřebuje na výstupu zaheslovat svou WiFi. Že jí to nemusí nastavovat je sice pravda, z hlediska přístupu k zákazníkovi je to ale pro UPC ostuda.
Ke konkrétnímu postupu je potřeba vědět typ routeru. Určitě k němu má manuál, kde to bude popsané. Obecně. Musí dostat do nastavování routeru, zpravidla přes internetový prohlížeč 10.0.0.138, login a heslo „admin“, záložka wireless, kde nastaví jméno sítě (SSID), způsob ochrany (např. WPA) a heslo. V ntb pak se pod tímto heslem přihlásí. Je také možné použít poloautomatický způsob konfigurace WPS, nastavení tlačítkem nebo PINem. Jaké jsou možnosti musí vyčíst z manuálu.

Další odpovědi
Hykam

Ten router máte součástí dodávky připojení? V tom případě bych to od nich odmítl převzít.

Zkuste zavolat na podporu, kde by vám měli po telefonu poradit, jak heslo nastavit.