LenilaMih

Jak začít s ličením?

Zdravím,
Potřebovala bych poradit,jak začít s nějakým základním líčením.
Doposud jsem se vůbec nelíčila,ale poslední dobou mně láká něco zkusit.
Nechtěla bych něco extra výrazného,jelikož mi bude 13,a do školy se to ani moc nehodí.
Občas sáhnu po nějaké řasence,ale to je vše.
Chtěla bych si koupit nějaký makeup,nebo něco jako bb cream,aby mi to sjednotilo pleť
(mám výrazné kruhy pod očima- díky alergiím,lehké akné,a trochu prasklé cévky-nebo žilky,nevím jak to nazvat)
Ale zase,nevím po jakém sáhnout,a tak bych byla rada,kdyby jste mi nějaký doporučily,ale cenově něco né moc drahého,víc jak 100 kč za to dát nechci. Ještě jsem slyšela,že na završení celého líčení a makeupu je pudr,bez kterého to prý nemá smysl. Je to pravda? Pudr bych nechtěla,to už mi příjde moc,ale pokud je to nutné,tak pouvažuju si nějaký pořídit.

Děkuju všem za odpovědi,a přeju Vám pohodový zbytek dne :))

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Já osobně bych se na to vyprd, nejlepší je přirozená krása. Samozřejmě tě neznám a dle své zkušenosti mohu říct, že některým nepomůže ani plynová maska na obličej, ale to určitě nebude tvůj případ – teda doufám.
A pokud už líčit, tak jen lehce, žádný přehánění, nejsi přeci žádná ku..a, abys byla zmalovaná.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Levný makeup, zanese pory a akné se zhorší:-((

Prubni aknecolor na zamaskování akné a pleť jednoť tím bb krémem, ten moc nemaskuje, jen sladí barvu.
Pozor na oranžové odstíny! Vždy při nákupu použij tester, natři si to přímo na obličej, třeba na bradu a zajdi ven z obchodu podívat se na denní světlo, zda to není oranžové. To osvětlení v obchodě hodně mate, a tam se ti makeup může zdát dobrý, ale venku budeš jak oranžový klaun. 😁

Do stovky bb krém v akci koupíš, makeup asi ne, leda nějaký šunt:-(( a ten ti zničí pleť:-((
Doplňuji:
Aknecolor se prodává v lékarně jsou 2 odstíny, doporučuji světlý:-) ten pak sladíš bb krémem.

Hlavně to co na sebe napatláš veče pořádně sundej:-) Klidně vodou a mýdlem a pak namazat krémem:-)

iceT

No,já bych si ve 13 na xicht radši nic nepatlala,a když už,tak se vykašli na make-up a buď inovativní a zkus BB krém nebo ještě lépe CC krém.
BB lehce tónuje a hydratuje,vlezeš se do 100 kč podle značky.
CC krém např. Lirene s podnázvem zázračný make-up, na první pohled jako krém vypadá. Je bílý, ale obsahuje pigmentové kuličky toneADAPT, které se po rozetření na pleti aktivují a vytvoří odstín co nejpodobnější pleti.
Krém má za úkol sjednotit tón pleti a lehounce zredukovat nedokonalosti. Použít lze i jako pleťový krém pod make-up.
Make-up bych nechala na posléze…

Doplňuji:
cena CC krém Lirene 240,–kč,CC krém Mixa (tento nemá pigmentové kuličky,ale je vhodný i pro citlivou pleť) byl v akci za 119,jinak asi kolem 200,–kč,Max Factor CC krém 350,–
další značky a ceny si nepamatuju

atena11

Vykašly se na make-up, kup si aknecolor v lékárně, který kryje akné, ale zároveň léčí. Pokud by jsi opravdu chtěla make-up, pudr je nutný pro zafixování. Co se týče líčení, řasenka je akorat, ješté bys mohla lesk na rty. :)

anonym

JájsemRaibek – to je teda odpověď jak…

Zkus jiné stránky, zdejší komunita je starší generace :) Co se zeptat nějakých starších kamarádek? Popř. takto zaměřený web, spousta YouTube kanálů je na tohle zaměřená (i v češtině)…

anonym

Pernamentní makeup obočí jako mám já?

anonym

doporučuji.